Siedmiu braci Sardynii

Miasto miastem, ale w mieście to ja mieszkam na co dzień. Ostatnio ciągnie mnie przede wszystkim do natury. I w góry. W góry przede wszystkim.

Będąc w Cagliari mogłam sobie pozwolić na jednodniową wycieczkę: wyjechałabym rano, wróciła wieczorem. Dość uważnie przejrzałam przewodnik i zasoby internetu, aż w końcu zadecydowałam: Wybiorę się do Parku Sette Fratelli.

Sette Fratelli czyli siedmiu braci to mierząca 1020 metrów góra wyróżniająca się siedmioma wyrastającymi z niej blokami kamieni. W jej pobliżu wyznaczono park krajobrazowy z wytyczonymi trasami pieszymi. Najprostsze z nich to dwu/trzygodzinne spacery (nie polecam – nic nie zobaczycie). Dłuższe prowadzą coraz bardziej w góry i gwarantują rewelacyjne widoki i okazje do wygrzewania się na kamieniach (na jednym z nich nota bene usnęłam na dobre 2 godziny). Słońce świeciło, bloki kamieni otaczały mnie z każdej strony, a pół Sardynii i jedną czwartą morza miałam stąd jak na dłoni. A podobno Sette Fratelli nijak się ma do górskich tras na wschodzie wyspy. Kiedyś się na nie wybiorę. Przy dobrych wiatrach – niedługo.

Pomysł wyrwania się tu z miasta i przejścia tych 25 kilometrów był absolutnie rewelacyjny. Polecam wam to bardzo! Znakomity pomysł na one day trip from Cagliari!

A piszę wam o Sette Fratelli głównie dlatego, że niesamowicie trudno było mi zdobyć o nim jakiekolwiek informacje. Owszem w przewodniku Rough Guide’a jest mu poświęcona cała strona, ale mi powiedziała zdecydowanie za mało. Ostatecznie pomógł mi mój host (tradycyjnie nocowałam w Cagliari przez Couchsurfing) i to od niego dostałam wszystkie informacje.

Autobusy do parku Sette Fratelli odjeżdżają z dworca autobusowego, który prawdopodobnie będziecie już znać – przyjechaliście tu bowiem z lotniska. Wejdziecie do autobusu nr 103 (rozkład jazdy tutaj) i po godzinie drogi dojedziecie do przystanku Bivio Burcei (najlepiej wcześniej powiedzcie kierowcy, że chcecie tu wysiąść). Po drugiej stronie ulicy zobaczycie kapliczkę, a obok niej niewielką drogę. To tam się kierujcie.

Po kilkuset metrach dojdziecie do budynku straży leśnej. Nie bójcie się poprosić o mapę terenu. Nie jest co prawa wysokiej jakości (kserówka), ale lepsze to niż nic. Leśniczy prawdopodobnie będzie was zachęcał do zrobienia krótkiej trasy i się bardzo zdziwi, gdy powiecie, że jesteście zainteresowani tą dłuższą, ale cóż… Niech się dziwi do woli. Może w końcu się nauczy, że Polak (a zwłaszcza Polka) potrafi.

CHCESZ ZABRAĆ TEKSTY O SARDYNII ZE SOBĄ NA WYCIECZKĘ? Kup mojego ebooka: Sardynia w tydzień. Kilka notatek i porad z podróży po wyspie. Tylko 5 zł!

Blogerka podróżnicza. Autorka dwóch przewodników turystycznych: po Berlinie i zachodniej Sycylii. Podróżuję od 10 lat, piszę od dziecka. Dla swoich czytelników projektuję wycieczki po Włoszech. Na pustyni czuję się jak ryba w wodzie. Od 2017 roku w podróży z małą Korą

2 przemyślenia na temat “Siedmiu braci Sardynii”

  1. ~Koralik napisał(a):

    A podróży zazdroszczę! Musi być wspaniała! A właśnie, wspomniałaś o couchsurfingu, mam zamiar pojechać do jakiegoś hosta do Berlina, ale właśnie, czy kiedykolwiek się na kogoś nacięłaś lub ktoś Cię oszukał? To będzie mój pierwszy raz i dlatego tak się boję i wypytuję. Zapraszam do siebie na http://www.bykoralik.blog.onet.pl na najnowszy post, po Open’erowy 🙂

    1. ~Zależna napisał(a):

      Jeśli chodzi o couchsurfing: nie, nikt mnie nigdy nie skrzywdził, ani nie oszukał. A za to w jednym przypadku wyszła mi współpraca podróżniczo-dziennikarko-promocyjna, a w innym przyjemna relacja damsko-męska. Bardzo polecam coucha ALE: warto wiedzieć do kogo się wybierasz. Na profilach couchsurfingowych każdy pisze swój opis+dostaje komentarze od innych surferów. Warto je przeczytać i wtedy się zdecydować.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *