Share Week 2014 czyli co polecam w blogosferze światowej

Postanowiłam przyłączyć się do inicjatywy Andrzeja Tucholskiego z jestKultura i dzisiejszą notkę poświęcić czytanym przeze mnie miejscom. Przyznaję, że będzie to dla mnie dość problematyczne. Czytam głównie blogi zagraniczne i niewiele znam się na polskiej blogosferze. Naszych rodzimych autorów zazwyczaj „używam” wtedy gdy gdzieś jadę. Wtedy siadam i czytam te teksty, które dotyczą interesującego mnie regionu.

Pozwolę więc zrobić listę stron/blogów anglojęzycznych. Jeśli ktoś szuka informacji o polskiej blogosferze, odsyłam do innych blogów.

Zapraszam do lektury polecanych stron i dodawania ich do RSSów. Tylko żeby za moim przykładem poranna kawa nie przedłużyła wam się o dwie godziny.

Off Track Planet 

Tak zwany niegrzeczny portal o podróży. Coś o czym sama kiedyś myślałam, ale potem pomyślałam o tych wszystkich mamach, ciociach i nauczycielkach, które czytają mojego bloga. Off Track Planet pojawia się w formie magazynu, a jego tematyka to na przykład „Jak zaimponować podróżniczej dziwce”, „Przewodnik po koreańskich saunach” czy „Czym do cholery jest Mirto” (przy okazji, uwielbiam Mirto). Atrakcyjnie i z pazurem. Nie opuszczam żadnego tematu!

The Culture Trip

Ten portal to raczej przewodnik, niż blog, który można czytać na bieżąco, ale polecam przejrzeć go przed każdą podróżą. Na przykład: jadę za kilka dni do Berlina. No to znajduję: „12 Must-see wydarzeń sceny artystycznej 2014 roku”, „Najlepsza kulturalna wycieczka po Berlinie” czy „10 rzeczy do zobaczenia i zrobienia w Berlinie”. Warto przeglądać.

Roadtrippers

To blog cudownego portalu turystycznego po Stanach. A przeglądam go właśnie z powodu mojego wielkiego marzenia objechania USA wzdłuż i wszerz. I znowu, podobnie jak w przypadku Off Track Planet, autorzy skupiają się na rzeczach innych, dziwacznych. Znajdziemy tu opuszczone miejsca, puby, bary, ciekawe kolekcje vintage czy najdziwniejsze przepisy prawne Stanów. Obowiązkowo do poczytania przed wyjazdem, melancholijnie na co dzień.

Messy Nessy Chic

I na koniec moje ostatnie odkrycie. Zakochałam się, no. Już sama nazwa jest zabójcza. Tematyka znowu – atrakcyjna. Kategorie to: Paryż, Life is Messy, Fashion for Dummies czy Don’t be a tourist. Tu był tekst o naszym polskim Zalipiu czy ostatnim pociągu Sycylii. Polecam zwłaszcza jej coponiedziałkowe 13 rzeczy, które znalazła tego dnia w internecie. Nie raz zwalają z nóg.

Blogerka podróżnicza. Autorka dwóch przewodników turystycznych: po Berlinie i zachodniej Sycylii. Podróżuję od 10 lat, piszę od dziecka. Dla swoich czytelników projektuję wycieczki po Włoszech. Na pustyni czuję się jak ryba w wodzie. Od 2017 roku w podróży z małą Korą

3 przemyślenia na temat “Share Week 2014 czyli co polecam w blogosferze światowej”

 1. ~Jakub napisał(a):

  Śledzę Twój blog od zeszłego roku, jestem tutaj co kilka dni. Zawsze było coś ciekawego, zdjęcia, interesujące artykuły etc. Jednak od dłuższego czasu wieje tutaj straszną nudą, a kolejne aktualizacje to odgrzewanie starego kotleta. Czy tak już teraz będzie czy to tylko taki „sezon ogórkowy”?
  Pozdrawiam serdecznie

 2. ~Zależna napisał(a):

  No głównym problemem jest chyba to, że od dwóch tygodni nie dodałam nowego tekstu. Do tej pory nigdy nie było takiej przerwy. Biję się za to w pierś, a wynika to głównie z braku czasu. Co ciekawe dokładnie w tym momencie piszę notkę na ten temat 😉

  Martwi mnie natomiast, że widzisz w ostatnich tekstach odgrzewanie kotleta. To źle, bo sama tego nie zauważyłam. Do zastanowienia się.
  Mam listę tekstów do napisania. Kilka zupełnie nieopisanych doświadczeń i wypadów krótszych lub dłuższych. Mam nadzieję, że będą ok.

 3. ~Jakub napisał(a):

  Okay, to czekam w takim razie na kolejne teksty no i oczywiście nowe wycieczki i relacji z nich 🙂
  Powodzenia!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *