Prywaty i zapowiedzi

Dzisiaj totalnie inaczej niż zazwyczaj. Nie robię żadnego top 5, nie piszę o pięknie Italii, nie wrzucam zdjęć i nie recenzuję hoteli. Dzisiaj po prostu napiszę wam co nowego. U mnie i na blogu.

Po pierwsze, co w eterze.

Już w tym tygodniu, 22 maja w czwartek o godz. 11 w Gorącym pokoju na Czat.onet.pl będę opowiadać o tym, jak można tanio podróżować. To mój pierwszy tego typu raz i mam nadzieję, że wyjdzie praktycznie, inspirująco i ciekawie. Zapraszam was do spotkania tam i rozmowy. Miejmy nadzieję, że pojawi się dużo pytań, które podpowiedzą mi, czego szukacie na blogach podróżniczych i o czym powinnam więcej pisać. Nastawcie sobie przypomnienia 😉

Po drugie, co już nowego na blogu.

Widzicie pewne zmiany. Zmieniło się główne menu, zniknęła zabójcza ilość linków po prawej stronie. Mam nadzieję, że takie rozwiązanie wam pomoże w nawigacji po blogu.

Dział „o podróżowaniu” jeszcze nie jest do końca uporządkowany. Work in progress.

Oprócz tego na stronie głównej w bocznym menu znajdują się minibanery traktujące o cyklach notek, które mieszczą się na blogasku. Nie do końca jeszcze uporządkowane, ale już w miarę w miarę.

Z kolei w stopce bloga pojawiły się profile: facebookowy, google plusowy i pinterestowy. Zachęcam do śledzenia. Sama też chętnie odkryję nowe rzeczy.

Po trzecie, najbliższa wycieczka:

Wiecie, że piszę przewodnik. Okładka i zapowiedź już są na stronie Wydawnictwa Globtrotera. Muszę powiedzieć, że idzie mi nieźle, bardzo płynnie. Lubię to robić. 🙂 Dwudziestego szóstego maja ponownie lecę do Trapani, przejechać jeszcze te okolice, w których mnie nie było i sprawdzić swoje wątpliwości. Razem z Alą, z którą swego czasu stopowałam po wyspie, bierzemy samochód zasponsorowany przez Economy Bookings (Dziękuję!) i jedziemy trasą Lotnisko-Castellammare del Golfo-Alcamo-Salemi-Dolina Belice-Melfi-Selinunte-Castelvetrano-Mazara del Vallo-Marsala, po czym odstawiamy autko z powrotem na miejsce i płyniemy na Wyspy Egadzkie – Marettimo i Favignanę. Zapowiada się aktywnie i rewelacyjnie. Już teraz zapraszam was na nowy cykl notek: Road Trip po Zachodniej Sycylii.

Po głowie chodzi mi jeszcze jeden cykl. Pisarz Alain Mabanckou powiedział mi kiedyś, że to materiał na powieść i z pewnością miał rację. Przemilczywałam temat, jako że był dla mnie zbyt intymny, by się nim dzielić. Jednak po prawie dwóch latach od tych wydarzeń i nabraniu dystansu, myślę, że przyszedł ten moment by opowiedzieć wam o tym, jak się zakochałam w Tajlandii i pognałam za miłością do Stanów. Więc przyszykujcie się: będzie melodramatycznie, romantycznie i szalenie.

Blogerka podróżnicza. Autorka dwóch przewodników turystycznych: po Berlinie i zachodniej Sycylii. Podróżuję od 10 lat, piszę od dziecka. Dla swoich czytelników projektuję wycieczki po Włoszech. Na pustyni czuję się jak ryba w wodzie. Od 2017 roku w podróży z małą Korą

5 przemyślenia na temat “Prywaty i zapowiedzi”

 1. ~Evi Ta napisał(a):

  Dopiero co wróciłam z Sycylii (było bosko!), ale z przyjemnością zanabędę Twój przewodnik przez drugą wyprawą, wszak nie zobaczyłam jeszcze wszystkiego 🙂

 2. ~Marta napisał(a):

  mhmmm… zaintrygowałaś mnie swoim LOVE story i to w wydaniu podróżniczym 🙂 uwielbiam takie historie, dlatego mam nadzieje, że uda się Tobie zrealizować nowy cykl 🙂 pozdrawiam!

  1. Agnieszka Ptaszyńska napisał(a):

   no mam z nim problemy: historia cudowna, ale w końcu bloga czyta rodzina, bliscy znajomi, dawni nauczyciele (!), no a w końcu: obecny chłopak. Myślę o tych wszystkich pisarzach, którzy napisali swoją autobiografię i stwierdzam, że nie mieli łatwo.

 3. ~Marta napisał(a):

  Świetnie, że piszesz przewodnik. Gratulacje! Chętnie się z nim zapoznam, gdyż na Sycylię bardzo bym chciała pojechać. 🙂

 4. ~Hitch-Hikers Handbook napisał(a):

  Super! W czwartek o 11 na Onecie, będziemy 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *