Poczet śląskich osobistości i śląski konkurs – wyślemy Cię do SPA!

Czy temat brzmi nieźle? Czy czujecie, że jesteście gotowi wziąć ukochaną/ ukochanego/ przyjaciółkę/ mamę/ dodaj własne na weekend do trzygwiazdkowego hotelu ze SPA wśród śląskich lasów?

Zaledwie 20 km od Rybnika i Raciborza znajduje się hotel SPA Laskowo. Razem z załogą hotelu i Śląską Organizacją Turystyczną zapraszamy was na weekend dla dwóch osób. W ramach nagrody dostaniecie 2 noclegi w apartamencie, podstawowe zabiegi SPA i kolację z menu degustacyjnym szlaku Śląskie Smaki, o którym pisałam tutaj.

d3s_2888-kopia

d3s_3753

D3S_7337 (1)

Jest się o co bić? No to zaczynamy!

Zadanie konkursowe

Na blogu znajdziecie 5 „śląskich” tekstów: o największych atrakcjach województwa, o tutejszej kuchni, podziemnych trasach turystycznych, Częstochowie i Ustroniu. Wszystkie dostępne tutaj. W tekstach przewijają się nazwiska osób, które z jakiegoś powodu uznałam za na tyle ciekawe, by wpleść je w opowieści.

By wziąć udział w konkursie, znajdźcie co najmniej trzy nazwiska umieszczone w wyżej podanych tekstach. Następnie wybierzcie jeszcze jedną osobę związaną z województwem śląskim i w kreatywny sposób napiszcie dlaczego to ona zasługuje na wpisanie w poczet śląskich osobistości.

UWAGA – osoba ta nie musi być specjalnie znana. Ważne by przede wszystkim była intrygująca. Wskazówek szukajcie na stronach turystycznych województwa oraz na polskich blogach podróżniczych (w wyszukiwarkę wpiszcie po prostu „śląskie”).

Odpowiedzi wysyłajcie na maila: zaleznawpodrozy@gmail.com do 14 maja. Zwycięzca otrzyma bon podarunkowy uprawniający do weekendu w hotelu Laskowo (do wykorzystania w ciągu najbliższych trzech miesięcy).

IMG_2403 (1)

Śląska Organizacja Turystyczna przygotowała też nagrody pocieszenia! 5 osób otrzyma zestawy przewodników po województwie, a w nich całą masę wskazówek dotyczących śląskich wypadów. No to do klawiatur start!

DSCN0347

Organizatorem konkursu jest Śląska Organizacja Turystyczna. W konkursie mogą brać udział osoby pełnoletnie posiadające obywatelstwo polskie. Organizatorzy zastrzegają sobie prawo do publikacji wybranych wypowiedzi. Wyniki konkursu zostaną opublikowane 16 maja na fanpage’u bloga. Dodajcie do ulubionych, by nie przegapić rozstrzygnięcia konkursu (klik)!

Blogerka podróżnicza. Autorka dwóch przewodników turystycznych: po Berlinie i zachodniej Sycylii. Podróżuję od 10 lat, piszę od dziecka. Dla swoich czytelników projektuję wycieczki po Włoszech. Na pustyni czuję się jak ryba w wodzie. Od 2017 roku w podróży z małą Korą

Jedno przemyślenie na temat “Poczet śląskich osobistości i śląski konkurs – wyślemy Cię do SPA!”

  1. ~warszawianka napisał(a):

    Wow, wygląda mega ładnie:)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *