Zależna w podróży – blog podróżniczy z sensem

Restauracja Chëcz Kòle Szpërka w Rewie

Chëcz Kòle Szpërka

Już wiecie, że restauracja Chëcz Kòle Szpërka to super miejsce nie tylko do jedzenia, pisałam już o pokojach gościnnych, dziś więc druga karta. Choć zielony drewniany dom zarówno od zewnątrz, jak i zewnątrz, a nawet z nazwy, jest bardzo kaszubski, to serwowane dania raczej są w szerokim pojęciu lokalne. Bardzo wam polecam, bo to naprawdę ekstra restauracja w Rewie!

Zobacz też: Restauracje nad morzem: najlepsze miejsca na obiad w pomorskim

Restauracja w Rewie

Lubię takie miejsce, z których widok zapiera dech i można delektować się nie tylko posiłkiem, ale i otoczeniem: wystrojem, ładnym wykończeniem, takim ciepłem z serca. Chëcz Kòle Szpërka w Rewie to rodzinny interes i to ciepło czuć z każdej strony. Obsługa jest uśmiechnięta, widać, że dobrze im tu gdzie są.

Kaszubski wystrój jest wyważony, kolumny ozdobione misternym, typowymi dla regionu liniami kwiatów w letnich kolorach. Tabliczki z modlitwami i przysłowiami po kaszubsku. Można poczuć ten delikatny powiew regionalności. Cudowny jest taras – pewnością ukochany przez gości w cieplejsze dni. Prosto z niego wchodzi się na plażę.

Trafiliśmy na moment, kiedy oferta kulinarna została świeżo napisana przy współpracy z Jurkiem Sobieniakiem. Ten miłośnik jedzenia i kucharz proponuje wiele rodzajów mięs i ciekawe, nietuzinkowe dania z ryb. Właściwie ma się ochotę na wszystko. Rumsztyk wołowy z sadzonym jajkiem, duszoną cebulą w bulionie brzmi pysznie, co nie? Albo golonka przypiekana z miodem, z chrzanem i piklami kaszubskimi. Dla mnie bomba. W końcu wzięłam zapiekanego dorsza z ziemniakami i boczkiem w sosie śmietanowym. Był szalenie dobry. Ida również się zachwyciła.

Sania miał ochotę na kluchy, więc został ugoszczony domowymi bulwami ziemniaczanymi na masełku. Dobre smaki!

Nie daliśmy rady spróbować, więcej. Taki urok samotnej podróży z dwójką dzieci. Ale Chëcz Kòle Szpërka i Rewa to miejsce, do którego będziemy z przyjemnością regularnie wracać.

Chëcz Kòle Szpërka znajduje się przy głównej ulicy w Rewie (Morska), w pierwszej linii zabudowy nad Zatoką Pucką. Blisko stąd do Mechelinek, czy rezerwatu Beka.

Nocleg w Checz Kòle Szpërka zarezerwujecie tutaj

Wybrzeżem Województwa Pomorskiego idziemy we współpracy z Pomorską Regionalną Organizacją Turystyczną. Dzięki, że mogłam odwiedzić tę super restaurację w Rewie! Artykuł początkowo ukazał się na blogu Podróżująca Rodzina.

Zobacz też: Rewa: atrakcje nadmorskiej wioski

Exit mobile version