Zależna w podróży – blog podróżniczy z sensem

Gdzie w Warszawie kwitną magnolie?

Magnolie to jedne najpopularniejszych i najpiękniejszych ozdobnych roślin. Wybuchające różowe i białe pąki są cudownym zwiastunek wiosny. W Azji Wschodniej i obu Amerykach magnolia rośnie dziko, a w innych krajach jest uprawiana by przez te krótkie parę tygodni w roku cieszyć oko miłośników ogrodów. Zaklasyfikowanych jest ponad 250 gatunków, kwiaty są pełne, bardzo efektowne. Z ciekawostek – w Korei Północnej to kwiat narodowy, na fladze, w godle i w hymnie. W Chinach są symbolem czystości i szczerości. Fajnie jest wybrać się na przełomie kwietnia i maja w odpowiednie miejsca i podziwiać ten cud natury. Gdzie w Warszawie kwitną magnolie?

Gdzie w Warszawie kwitną magnolie?

Magnolie w Ogrodzie Botanicznym

Naszym numerem jeden jest Ogród Botaniczny Uniwersytetu Warszawskiego, al. Ujazdowskie 4. Tu magnolie znajdują się na samym końcu parku, na dole. To cudowna aleja, gdzie gęsto na wielu poziomach rosną ukwiecone drzewa. Właśnie ta intensywność jest najbardziej niesamowita, można zatopić się w oszałamiającym świecie różu, bieli i nawet czerwieni.

Magnolie w Ogrodzie Botanicznym PAN

Oczywistym miejscem jest również Ogród Botaniczny PAN w Powsinie. To niby jest już kawałek, bo przy samym Konstancinie, ale spacerem z metra Kabaty można tu dojść w godzinę. Samochodem też łatwo dojechać, jednak jeśli wybierzemy się w weekend, możemy trafić na giga korek. Tu magnolie rosną w różnych miejscach, nawet w tłoczny dzień da się uchwycić drzewo bez innych spacerowiczów.

Magnolie w Ogrodzie Marysieńki

Bardzo romantycznym miejscem jest również ogród Marysieńki w Wilanowie. Magnolie są tu zasadzone przy oknach sypialni królowej i jest to jedyna niesymetryczna rzecz w tym idealnym świecie, bo u króla ich nie ma. Adres wiadomix – nic nikomu nie mówi – Potockiego 10/16, ale każdy tam trafi z zamkniętymi oczami.

Hauke-Bosaka na Żoliborzu.

Ukochana uliczka na spokojnym zielonym. Blisko Cytadeli Warszawskiej. Jedno samotne drzewko wśród cudnej urody fasady domów.

Jest jeszcze Saska Kępa. Siatka ulic, gdzie posadzono w wielu ogrodach te piękne drzewa, ja na razie tylko o nich czytałam, ale udam się pod koniec kwietnia, jak wrócimy z nad morza. Dorzucę tu wtedy piękne fotografie.

A Wy? Macie jakieś informacje o tym gdzie w Warszawie kwitną magnolie? Przyjmę każdy adres. 🙂

Artykuł początkowo ukazał się na blogu Podróżująca Rodzina. A miastem, do którego się jeździ na Magnolie jest zdecydowanie Cieszyn. Mają tam cały magnoliowy szlak!

Exit mobile version