Zależna w podróży – blog podróżniczy z sensem

Krynica Morska zimą

Krynica Morska zimą – jeśli miałabym w jednym zdaniu podsumować za co ją pokochałam, to chyba najbardziej za to, że w styczniu odnalazłam się we własnych wspomnieniach. Wreszcie poznałam ulice, drzewa, schodki. Zaryglowana tandeta, rozmontowane z plaż reklamy pleja, dziksze wejścia, a nie po pomostach. Brak sezonowych bud. Mogłam sięgnąć pamięcią do lat, gdy spacerowałam tu z babcią, o wiele łatwiej zlokalizowałam okienka z lodami z automatu, gdy nie są one obstawione wieszakami z odzieżą patriotyczną. Krynica Morska zimą jest cicha, pusta, refleksyjna, nawet trochę romantyczna.

Zobacz też: Mierzeja Wiślana: atrakcje dla dzieci od Mikoszewa po Piaski

Plaża w Krynicy Morskiej

Nie zawsze łatwo jest wejść. Nam trafił się czas agresywnych sztormów i żeby wejść na plażę z Idą potrzebowałam pomocy osób trzecich (Ida jeździ jeszcze w gondolce). Plaża zimą to bajka dla wózka. Piasek jest zmrożony, a nawet oblodzony. Stopy się nie męczą, można iść i iść. Nabrałam ochoty na przejście całego polskiego wybrzeża. Właśnie zimą.

Zalew Wiślany

Najbardziej fotogeniczna sprawa. Niewiele trzeba by się zamroził. Kutry w porcie aż się proszą o uwiecznienie. Molo zachęca do spaceru do Fromborka, do którego o tyyyle bliżej jest właśnie przez wodę niż szosami.


Wydmy i Krynicki Starodrzew.

Miejscowości na Mierzei są wyspami w lesie. W Krynicę ten las się również mocno wkrada. W 2012 roku wyodrębniono użytek ekologiczny „Krynicki Starodrzew”, który jest siedliskiem dla wielu gatunków zwierząt, ptaków i roślin. Zimą dość bajkowy. Wydmy i ścieżki na nich również zachwycają aurą.

Krynickie pocztówki.

Sztampy, które sprawiają, że miasto wyróżnia się. Latarnia, wille, mozaiki. To wszystko zimą jest dużo lepiej widoczne. Oddechy.

Czy tylko  Krynica Morska zimą?

Nie tylko. Można też wiosną, jesienią i latem. Ja bym unikała lipca i sierpnia, ale każdy lubi co innego. Może w szczycie sezonu również można znaleźć oddech dla siebie? Zimą na pewno jest szalenie klimatycznie. I aktywność jodu jest dużo wyższa, więc zdrowiej. Dasz szansę polskiemu wybrzeżu zimą? Ja dałam 🙂 I nie żałuję.

Mamy dla was też osobny artykuł z recenzją naszego ulubionego mieszkania na wynajem w Krynicy Morskiej. Klik!

Artykuł początkowo ukazał się na blogu Podróżująca Rodzina. Jeśli wybierasz się do Krynicy to u Doroty znajdziesz tekst “Atrakcje Mierzei Wiślanej na weekend“.

Exit mobile version