Zależna w podróży – blog podróżniczy z sensem

Kemping nad Pilicą w Warce – odpoczynek rzut beretem od stolicy

Kiedy byłam wczesną ursynowską nastolatką, dwa piętra niżej mieszkała para studentów. Pamiętam, że kiedyś w wakacje wpadłam na chwilę do Warszawy między wyjazdami (zwykle byłam miesiąc nad morzem i miesiąc u babci w Konstancinie) i spotkałam ich na klatce schodowej. Jako urodzona mistrzyni small talków dowiedziałam się, że nigdzie nie jadą na wakacje, pracują, ale za to wyjeżdżają w każdy weekend. Wtedy dla mnie to było nie do ogarnięcia. Zmarnowany czas. Umiałam zorganizować sobie pracę tak, by być całkowicie zdalną i niezależną, ale dzieci poszły do szkoły i dopadła mnie tym samym rzeczywistość. Ogarnęłam więc umiejętność odpoczynku w parę lub paręnaście godzin. A w tym roku zakochałam się w weekendach pod namiotem w okolicy Warszawy. I dziś poznajcie się – oto Kemping nad Pilicą w Warce. Godzina drogi, ogrom możliwości. Zobacz też: Warka: atrakcje miasta na Mazowszu

Warka – całkiem niepozorne miasteczko

Warkę znamy i uwielbiamy już od jakiegoś czasu. Pisałam o samym mieście tu. Wbrew pozorom, to królestwo nie chmielu, a jabłek (jabola też). Na miejscu jest fantastyczne muzeum w pałacu z oszałamiającym parkiem. Przyjemny rynek, świetne restauracje i kawiarnie. Droga prowadzi przez sady, wiosną jest ukwiecona, a jesienią pełna soczystych owoców. Warka leży na Pilicą, tuż przy jej ujściu do Wisły. Podczas ostatniego pobytu postawiliśmy na naturę i wybraliśmy na nocleg Kemping nad Pilicą, w opcji z domkiem. Jest też możliwość wynajęcia pokojów gościnnych.

Kemping nad Pilicą w Warce

Teren kempingu jest ogromny i trochę tu można być jak w hotelu all inclusive – nie wychodzę, bo nie mam po co. Właściciele mają czwórkę swoich dzieci i doskonałą intuicję jak zorganizować przestrzeń, by dzieci się bawiły, a rodzice chillowali. Część pola namiotowego i domków są w jednej części, a place zabaw i bar w drugiej (wyłączony jest tu ruch samochodowy). Można spokojnie poruszać się tak, by omijać parkingi.
Place zabaw to poezja, bo jest ich parę, zjeżdżalnia jednak obok drugiej, trampolina, ogromne połacie piasku. Nawet jak jest pełny kemping, to nie czuje się tłumu. Właściwie cały obszar jest widoczny z barowego ogródka. Są zagrody ze zwierzętami – drobiem, ale są też kozy i konie. Wiem, że wiele z Was szuka miejsc, w których można zobaczyć zwierza.
  W barze jest super jedzenie – są śniadania (mogłoby być więcej owoców i warzywa, są opcje parówki lub jajka). Obiady to zestawy z kotletami, pierogi, ryby, sałaty. Jest bardzo świeżo i smacznie. Kemping jest ogrodzony, znajduje się tuż nad Pilicą, za furtką jest piaszczysta plaża przy płytkim zakolu rzeki Sanitariaty są czyste, prysznice zamykane w kabinach.

Spływ kajakowy na Pilicy

Jak tylko możemy wsiadamy na kajaki – uwielbiamy aktywne formy wypoczynku, a kajaki latem dają możliwość fajnego czasu i przystanków na urokliwych plażach. Ofertę wypożyczalni kajaków ma Kemping nad Pilicą, więc stratujecie na miejscu samochodem. Busem wyjeżdżacie w górę rzeki na wybrany odcinek i spływacie do bazy tuż przy wspomnianej wyżej plaży, zaraz za mostem kolejowym.
W Warce byliśmy we współpracy z #odpocznijnamazowszu Modą na Mazowsze. Artykuł początkowo ukazał się na blogu Podróżująca Rodzina.
Exit mobile version