Zależna w podróży – blog podróżniczy z sensem

Muzeum Świat Iluzji – zapraszamy do krainy czarów!

Potrzebowaliśmy wizyty w muzeum, w którym wszystkiego można dotknąć, gdzie każdy eksponat fascynuje. Czegoś co odciągnie nasze myśli od maseczek, izolacji i ograniczeń. Trafiliśmy do magicznej krainy czarów. Muzeum Świat Iluzji ma bardzo turystyczną lokalizację – mieści się na pierwszym piętrze kamienicy w rynku Starego Miasta. Jeszcze bardziej zachwyca, miejscem, gdzie każdy wpadnie w magiczne sztuczki, lokalsi również. Zobacz też: Farma Iluzji – fantastyczny park rodzinnej rozrywki na Mazowszu

Muzeum Świat Iluzji

Dawno dzieciaki tak nie zluzowały. Niepohamowany śmiech, totalna fascynacja, ogrom zdziwienia. Iluzja to zabawa fizyką, optyką, naszymi zmysłami. Można tu wiele się zupełnie nieświadomie dowiedzieć. Pamiętam, jak w liceum nie ogarniałam zagadnień na lekcjach fizyki, i by je wyjaśnić nauczyciel przyniósł lustrzankę. W mig skumałam, bo to był mój język. I tu właśnie można się uczyć, zrozumieć świat poprzez zabawę.
Świat Iluzji to wywołanie u widza wrażenia, iż robi się rzeczy pozornie sprzeczne z prawami fizyki poprzez zastosowanie odpowiednich zabiegów. Ekspozycja to kilkadziesiąt konstrukcji, które trzeba zrozumieć i doświadczyć. Ponadto muzeum jest fajnie zorganizowane – niektóre efekty widać dopiero na zdjęciach. Są wyznaczone punkty na podłodze, skąd sugerowane jest pstryknięcie. Wtedy się okazuje, że nagle się nieprawdopodobnie zmniejszamy.
W pokojach luster doświadczymy nieskończoności, to coś co nigdy się nie nudzi. Dodatkowo totalnym odlotem jest symulacja kręcącego się tunelu. Autentycznie miałam ogromny problem, by do niego wejść i zaufać własnemu ciału. To fantastyczne doświadczenie!

Praktycznie

Muzeum Świat Iluzji jest niewielkie. Dlatego nie spieszcie zwiedzając, warto każdemu urządzeniu poświęcić dłuższą chwilę i je zinterpretować. Widać, że jest to miejsce stworzone przez pasjonatów. Najlepiej wybrać się bez wózka. Muzeum jest czynne od poniedziałku do niedzieli. Będziecie wszyscy się dobrze bawić, całą rodziną.

Artykuł początkowo ukazał się na blogu Podróżująca Rodzina. Inne atrakcje dla dzieci w Warszawie znajdziesz po kliknięciu na link.

Exit mobile version