Zależna w podróży – blog podróżniczy z sensem

Apartamenty nad Wdzydzami – wakacje na Kaszubach

Takich miejsc na noclegowej mapie Polski nie ma wiele. Apartamenty nad Wdzydzami położone są w malowniczym Wdzydzkim Parku Krajobrazowym, po którym ruch samochodowy jest skromny i jedynie lokalny. Dwie minuty od Kaszubskiego Morza – Jeziora Wdzydzkiego. Sześć niezależnych, rodzinnych apartamenty, doskonałe w swej prostocie i minimalizmie. To idealna baza na wycieczki w naturę, ale też świetne miejsce, by po prostu spędzić tu czas. W środku i na podwórku. Wyobraźcie sobie kołyszący za oknem brzozowy zagajnik, rozległe, ciągnące się po horyzont pola i łąki. To wasz odpoczynek! Zobacz też: Wdzydzki Park Krajobrazowy: atrakcje w czasie wakacji w dziczy

Apartamenty nad Wdzydzami

Sześć apartamentów, z osobnymi wejściami, urządzone z ogromnym smakiem, w stonowanym stylu, w którym wypoczniecie każdą częścią ciała i umysłu. Dopełnienie przyjdzie z zielenią widoczną za oknem. Schemat jest ten sam – dół to duży pokój dzienny połączony z kuchnią i wyjściem na taras, oraz łazienka. Góra – sypialnia. W czterech domkach jedna duża, w dwóch przedzielona na pół (dobra opcja dla rodzin z dziećmi). Apartamenty są murowane, całoroczne, wykończone materiałami najwyższej jakości. To nie są domki letniskowe, ale miejsce, w którym będziecie chcieli zamieszkać. Na wyposażeniu jest wszystko – najbardziej cieszy to kuchenne – zmywarka, wszystkie naczynia, kawiarka. Dobra wiadomość dla przyjeżdżających na dłużej – jest wspólna pralnia.
Teren wokół pełny jest możliwości. Stanowiska do grilla, ogniska, są latawce, piłki, mini boisko do gały.

Jezioro Wdzydzkie i okolice

Mnie najbardziej ucieszyły na stanie rowery. Nówki sztuki Meridy, dzięki którym mogłam leśne okolice przemierzać na dwóch kółkach. A jest co! Wokół Jeziora Wdzydzkiego wiedzie wspaniała rowerowa ścieżka, urokliwe wsie, piękne plażki, drewniane pomosty i rezerwaty przyrody zrobią nie tylko weekend, ale całe wakacje.
We Wdzydzach Kiszewskich jest fantastyczny skansen, w Przytarni największa w okolicy wieża widokowa. Znajdziecie tu bary z kaszubską rybką (wędzone bierzcie w ciemno) i hamburgsami, które przypomną Wam kolonie z lat 90. A już nie długo ruszam z dziećmi na stu kilometrowy spacer po Wdzydzkim Parku Krajobrazowym. Odwiedzimy najpiękniejsze miejsca i damy Wam kompaktowy przepis na czas tu.

Apartamenty nad Wdzydzami zarezerwujesz przez ten link

Artykuł początkowo ukazał się na blogu Podróżująca Rodzina.
Exit mobile version