Zależna w podróży – blog podróżniczy z sensem

Muzeum Geologiczne w Warszawie.

Czeka nas ostatni miesiąc w Warszawie. Potem kalendarz wypełniony jest niesamowitymi sprawami, które sprawiają, że aż muszę się podszczypywać i powtarzam sobie: “nie jaraj się tak, póki się nie zacznie dziać”, ale mi trudno. Przez ten miesiąc Sania nie będzie chodził do przedszkola, bo mamy strasznego pecha jeśli chodzi o choroby, więc wolę nie ryzykować, bo planowane wyjazdy są atrakcją i dobrem przede wszystkim dla dzieci. Nie będziemy oczywiście jednak siedzieć w domu. 🙂 Będziemy robić masę ciekawych rzeczy, codziennie, więc content warszawski bardzo się wzbogaci. Dziś odwiedziliśmy Muzeum Geologiczne w Warszawie, sprawa mało popularna, ale arcyciekawa. Nawet się nie spodziewałam, że tak bardzo dla obojga.

Zobacz też: Muzeum Ewolucji, czyli muzeum dinozaurów w Warszawie

Muzeum Geologiczne w Warszawie.

Muzeum Geologiczne w Warszawie znajduje się na ul. Rakowieckiej 4, w bardzo okazałym budynku, krzyczącym, iż coś ciekawego kryje się wewnątrz. Wejście po paru schodkach może być problematyczne dla wózków, ale ciągle ktoś się kręci, kto pomóc może. Dla mnie schody nigdy nie są barierą. Po lewej j znajduje się szatnia, gdzie można zostawić rzeczy (i wózek). Ekspozycja usytuowana jest w olbrzymiej, przepięknej auli ze świetlikiem wielkości całego sufitu.

W wielu gablotkach niezliczona jest ilość historii geologicznej ziemi, na wielu planszach szkolne dzieciaki znajdą dla siebie wiele interesujących, precyzyjnych informacji. Najbardziej jednak królują szkielety prahistorycznych zwierząt i zrekonstruowany dinozaur.

Ekspozycja jest na dwóch piętrach, drugie też daje perspektywę na pierwszy poziom, jest na galerii. Ciekawe są komnaty z grotą i pustynią. Idę onieśmieliły wielkie stwory i bała się iść po poziomie zero. Ale na piętrze już się odważyła.

Co robimy, by coś nam zostało.

Nie będę udawać, że ze zrozumieniem czytamy wszystkie opisy przy gablotach i studiujemy skomplikowane procesy na miejscu. W Muzeum Geologicznym w Warszawie działa wspaniale zaopatrzony sklepik z minerałami i księgarenką, w której są pozycje napisane przystępnie dla dzieci. My kupiliśmy dwie. Będziemy je sobie czytać, wracać, porównywać, przypominać przed wyjazdami, choćby najbliższym nad Bałtyk.

Muzeum Geologiczne w Warszawie, ul. Rakowiecka 4

otwarte: poniedziałek-piątek 9-15, niedziela 10-14.

Wejście jest bezpłatne.

Artykuł początkowo ukazał się na blogu Podróżująca Rodzina.

Jeśli lubicie chodzić z dziećmi po muzeach (a jak nie lubicie, to polubcie, to super opcja na spędzenie czasu!) to zajrzyjcie do naszego działu Muzea w Warszawie

Exit mobile version