Zależna w podróży – blog podróżniczy z sensem

Ceny w Czechach w 2016 roku

W artykule:
–> Czechy: ceny podczas samodzielnej wycieczki
–> Opinie o noclegach w Czechach
–> Ceny atrakcji turystycznych w Czechach


 Na przełomie grudnia 2015 i stycznia 2016 wybrałam się z ukochanym zwiedzać Czechy. Naszą wycieczkę nazwaliśmy #sylwestrowyroadtrip (kliknij, by przeczytać relację!). Przez 5 dni objeżdżaliśmy samochodem czeskie miasteczka i pałace, zatrzymując się w miejscach, które wcześniej – na skutek przeglądania blogów podróżniczych i przewodników – uznaliśmy za najciekawsze. Tradycyjnie już, jak wcześniej np. na Ukrainie, na wyjeździe zapisywałam wszystkie nasze wydatki, by dzisiaj móc was poinformować o tym, jakie są ceny w Czechach i na co finansowo powinniście być przygotowani w kraju naszych południowych sąsiadów.

Ceny w Czechach podaję w koronach czeskich i złotówkach. W chwili pisania tego tekstu 10 koron czeskich to 1,59 złotych

Ceny w Czechach: noclegi dla dwóch osób (i drobne opinie o nich)

W czasie swojej wycieczki spaliśmy w miastach Hradec Kralove, Telczu, w Lednicach i w Kromieryżu. Kliknij w nazwę hotelu, by obejrzyć go na portalu booking.com

Hradec Kralove, pokój w pensjonacie Harmony Hall – 900 CZK/143 zł
Niewielki pokój u sympatycznej właścicielki, w dzielnicy domków jednorodzinnych. Jakieś 20 minut piechotą od starówki. Pokój z łazienką Do dyspozycji gości wspólna kuchnia, internet, kawa i herbata.

Telcz, pokój w Hotelu U Černého orla – 1000 CZK/159 zł
Hotel usytuowany na słynnym rynku w Telczu. Pokój dwuosobowy z oddzielnymi łóżkami z łazienką. W cenie noclegu śniadanie w formie bufetu. Bardzo słaby internet. Niestety hotel wymaga remontu. Nie polecam.

Lednice, mieszkanko w pensjonacie Včelařský Dvůr – 1000 CZK/159 zł
Pensjonat usytuowany na obrzeżach miejscowości, w zielonej okolicy. Kwatera to duży pokój, kuchnia i łazienka, a także wychodzący na ogród taras. Wifi działa w całym obiekcie. Bardzo polecam.

Kromiryż, mieszkanie w pensjonacie Penzion u Kubesa – 800 CZK/127 zł
Najtańsze i najbardziej luksusowe mieszkanie na wyjeździe, na głównym deptaku miasteczka. Pokoje zrobione w stylu loftów z kuchnią i dużą łazienką. Internet śmiga. Minusem jest brak zaufania do klienta – przy przyjeździe należy zostawić kaucję (1600 CZK), a recepcjonistki wielokrotnie dzwoniły, by się upewnić że wyjedziemy przed 10.00. Szkoda, bo miejsce naprawdę super. 

Transport w Czechach

W Czechach poruszaliśmy się naszym samochodem. Na wjeździe do kraju warto kupić winietkę, dzięki której możemy korzystać z autostrad i dróg przelotowych.

Ceny parkingów w Czechach

Przeczytaj więcej o naszej wycieczce. Tam cały plan podróży po Czechach. Do wykorzystania. Klik!

Bilety wstępu do atrakcji turystycznych w Czechach

Gastronomia – ceny w restauracjach w Czechach

Zakupy – ceny jedzenia w Czechach

 Jeśli chcecie przeczytać o naszej wycieczce i na przykład wykorzystać trasę na wasz własny wyjazd, to zajrzyjcie do osobnego tekstu o wycieczce samochodowej po Czechach.

Exit mobile version