Zależna w podróży – blog podróżniczy z sensem

Ścieżka Zdrowia w Konstancinie-Jeziornie

O moim ukochanym rodzinnym mieście i zarazem jedynym uzdrowisku na Mazowszu napisałam już dość obszerny tekst, ale jak się okazało, nawet miejsce w którym się wychowywałam pozostawiło dla mnie nieodkryte karty. Podczas naszej chłodnawej majówki zawędrowaliśmy do Chojnowskiego Parku Krajobrazowego, by trochę podreptać i trochę się pobawić. Ścieżka zdrowia w Konstancinie-Jeziornie to niespełna dwukilometrowa atrakcja przez las, z wieloma przystankami – placami zabaw, dla dużych i małych. Ciekawi?

Zobacz też: Konstancin-Jeziorna: atrakcje w jedynym uzdrowisku na Mazowszu

Ścieżka Zdrowia w Konstancinie-Jeziornie.

Start jest przy szlabanie na ulicy Od Lasu 23. Jest tam też spory parking, więc nie ma problemu z rozjeżdżaniem leśnych poboczy. Autobusowo też się da – L15 i L28 zatrzymują się przy samym szlaku (Osiedle Elsam), a kawałek dalej, na przystanek Piasta dojedziecie liniami 200, 710 i wspomnianymi już L15 i 28.

Ścieżka Zdrowia w Konstancinie-Jeziornie pomyślana jest jako miejsce rekreacji, kontaktu z naturą i edukacji. Wyznaczony szlak ma 1800 metrów długości i zatacza koło, zatem jest to odległość znośna również dla małych stópek. Nawierzchnia utwardzona, idealna do biegania (bo nie jest mega twarda), jazdy na rowerze, czy hulajnodze (ale raczej nie tej wyczynowej z małymi piankowymi kółkami). Przy drodze są plansze edukacyjne o lesie, grzybach, zwierzętach, typach siedlisk.

Konstancin – Jeziorna: plac zabaw

Największą atrakcją dla dzieci są stacje – place zabaw. To kreatywne miejsca do ćwiczenia równowagi, biegania slalomem, wspinania się, robienia fikołków. Są też tradycyjne zjeżdżalnie, huśtawki i koniki bujaki. Raj dla dzieci. Stacji jest siedem, na każdej znajdują się instrukcje jak ćwiczyć. Trening zakłada rozpracowanie wszystkich partii mięśni.

Gospoda Zalewajka w Konstancinie-Jeziornej

Ścieżkowy parking znajduje się tu przy Gospodzie Zalewajka. Miejscem dość przaśnym z wyglądu, ale bardzo godnym polecenie. Jadłam tam wielokrotnie i jeszcze się nie nacięłam. Karta jest bardzo swojska, ale do pierogów podawane są sałaty z pysznym dipem, rosół Ida pochłonęła w całości, nawet z natką. Wnętrze knajpy jest biesiadne i ciemnawe, ale na szczęście jest wielki ogródek z placem zabaw dla dzieci.

Można więc miło połączyć spacer ze smacznym posiłkiem. Idealny przepis na dobry dzień, prawda?

Gdyby Wam było mało, to pamiętajcie, że w Parku Zdrojowym jest pyszna pizza i beza, a w Starej Papierni genialne włoskie. W okolicy jest też Stajnia Chojnów oraz Pałac w Oborach.

Ścieżka Zdrowia w Konstancinie-Jeziornie została nam polecona przez czytelniczkę Gosię C., wielkie dzięki! Artykuł początkowo ukazał się na blogu Podróżująca Rodzina.

Zobacz też: Konstancin-Jeziorna: atrakcje w jedynym uzdrowisku na Mazowszu

Exit mobile version