Zależna w podróży – blog podróżniczy z sensem

Hotel Skansen w Sierpcu

Wystarczy, że zobaczy się pół zdjęcia z tego miejsca i od razu chce się jechać. Jak ktoś lubi skandynawską prostotę, z totalnie luksusowym wnętrzem, do tego smaczną kuchnię i profesjonalną obsługę, to będzie miał tu dobrze. Hotel Skansen w Sierpcu (a raczej na jego rogatkach), znajduje się tuż przy najlepszym w Polsce parku etnograficznym. Zobowiązało to właścicieli (i całkiem słusznie), do rozwiązania naturalnego przy budowie. Powstał więc zbiór dizajnerskich stodół, w których się urządzono.

Hotel Skansen w Sierpcu.

Stodoły nazywają się od żywiołów – nas interesował najbardziej budynek WODA i OGIEŃ, czyli część hotelowo-restauracyjna z kompleksem spa i basenami. W częściach wspólnych zachwyciła mnie przestrzeń, bardzo cenię sobie wysokie piętra, więc recepcja o wysokości parudziesięciu metrów z olbrzymią przeszkloną ścianą to bardzo moja bajka jest. Restauracja TRZY ŻYWIOŁY funkcjonuje do 18 z daniami z karty. Poranki i wieczory to serwowanie posiłków dla gości hotelowych.

W Hotelu Skansen doskonale ogarnięto kącik dla dzieci. Basen z piłek okazał się być bardzo atrakcyjny dla Idy. Jest zjeżdżalnie, zabawki sensoryczne, lustro, masa klocków.

Woda – basen główny ma część do pływania i rekreacyjną, jest brodzik dla dzieci oraz jacuzzi. Jest też zewnętrzne, mocno grzejące, więc doskonała opcja na zimę. Sauny sucha i parowa.

No i oczywiście pełna oferta wellness.Ja skorzystałam z rytuału Aksamitna Jagoda – peeling, maska i masaż. 80 minut, kiedy nikt nic ode mnie nie chciał, polecam każdej mamie. 🙂

W podziemiach jest kręgielnia i bilard, na piętrze siłownia i zajęcia fitness. Serio dość kompleksowa sprawa. Nawet prawie nie poszliśmy zwiedzać Sierpca, ale jednak widziane przez okno samochodu lasy kukurydzy wygrały.

Mieszkaliśmy w apartamencie, to najlepsza opcja kiedy podróżujemy, tak jak w tym przypadku, z moją mamą. Dwa obszerne pokoje, olbrzymia łazienka, klimatyczne okiennice, piękny, funkcjonalny wystrój. Biurka i pufy. I jest stół z krzesłami, lodówka, blat. No i widok za oknem. Przestrzeń. Ja uwielbiam.

\\

Na zewnątrz pod sosnami zaprasza plac zabaw. Mam ochotę przyjechać tu w każdą porę roku! Sania się prawie popłakał jak wyjeżdżaliśmy.


Hotel Skansen znajduje się przy ul. Narutowicza 64 w Sierpcu.

Szukasz czegoś bliżej Warszawy? Może Hotel Afrodyta w Radziejowicach będzie dobrym pomysłem?

Artykuł początkowo ukazał się na blogu Podróżująca Rodzina.

Exit mobile version