Zależna w podróży – blog podróżniczy z sensem

Zagłębocze – rodzinne miejsce w Poleskim Parku Narodowym

[tag] Uwielbiam takie miejsca, w których panuje klimat ośrodków wypoczynkowych z czasów mojego dzieciństwa (za zaznaczam, że młoda nie jestem), ale wszystko jest odnowione i dopracowane pod przyjmowanie rodzin. O Poleskim Parku Narodowym marzyłam od dawna i kiedy nawigacja powiedziała: “Zagłębocze, jesteś u celu” poczułam lekki niepokój o te moje składkowe fascynacje. Bo wśród szumiących sosen dostrzegłam bandy dzieci biegających na bosaka, zrelaksowanych dorosłych pod domkami sączących schłodzone piwa, doskonały plac zabaw, a w oddali majaczyło lśniąca tafla jeziora. Mój plan się sypał, w bo z takiego miejsca ciężko się wyjeżdża, a trochę legł w gruzach, gdy w recepcja pani rzekła: “Animacje zaczynamy o 10”. W artykule: Zobacz też: Kazimierz Dolny: atrakcje na weekend
zagłębocze domki

Zagłębocze – głębokie fascynacje wakacjami

Wszystko tu opiera się na rodzinie i zaspokojeniu jej potrzeb. Dla miłośników survivalu jest pole namiotowe i sanitariaty. Dla luksusowiczów (tym razem my) domki z łazienkami i w pełni wyposażonymi aneksami kuchennymi. Obiekt jest olbrzymi i cały porośniętymi wiekowymi sosnami, więc jest tu wszędzie przyjemny cień. Teren jest ogrodzony i zamykany na noc (można wejść z czipem, od kluczy, nie szczepionki).
Jest duży plac zabaw, tuż obok restauracja (są fantastyczne śniadania, obiady, podwieczorki i kolacje). Jest i bar, w którym serwują prosecco za dychę i jest też aperol w ofercie. W ofercie restauracji są zarówno dania tradycyjne, jak i burgery, pizze, czy naleśniki pod dzieci. Śniadanie to poezja w bardzo rozsądnej cenie, uwaga: z warzywami na pokładzie. Animacje to bajka warsztatowo-sportowa. Świetnie integruje dzieci z ośrodka, opieka jest w pełni profesjonalna i bardzo odpowiedzialna.

Domki na kempingu Zagłębocze

Domki domkom nierówne, więc jednak chwila refleksji nad. To nie jest taki o, domek, w którym da się przespać, z bólem. Tu są arcywygodne łóżka, doskonale wyposażone kuchnie, prysznice w których nie objecie sobie łokci, bo są dwuosobowe (co najmniej). Szafki są pojemne i mega funkcjonalne. W dużym pokoju jest regularny stół posiłkowy, a na tarasie drugi. My mieliśmy domek tuż przy placu zabaw, choć Sania i Ida już tak średnio się jarają konstrukcjami obecnymi na tradycyjnych wybiegach. Uwaga! DOMKI ZAGŁĘBOCZE SĄ CAŁOROCZNE, MAJĄ OGRZEWANIE PODŁOGOWE!

Jezioro Zagłębocze

Jest małe. Ścieżka na około ma niecałe 3 km, jest super wygodna dla pieszych, rowerów i wózków. Plaża przy ośrodku jest spora, ma bardzo miły piasek. Tuż obok jest wypożyczalnia sprzętów wodnych – kajaków i rowerów wodnych. Bardzo polecam te ostatnie, skakanie z nich w kapokach na środku jeziora to ulubiony sport dzieciaków.
Ścieżka na około to doskonała opcja na spacer, okrążenie TAKIEGO akwenu zaspokoją ambicje małego odkrywcy.

Poleski Park Narodowy – zwiedzanie

Nie da się bez kontekstu. Bo jeśli w czasie wakacji przyjdzie dzień, kiedy przejdzie Wam przez myśl, by się ruszyć gdzieś, to jesteście w jednym z 23 parków narodowych Polski. Poleski Park Narodowy jest dość podmokły, więc jego główne atrakcje, to malownicze kładki. Obczailiśmy parę fantastycznych tras:

Ścieżka Dydaktyczna “Czahary”

kolejna Ścieżka Dydaktyczna “Obóz Powstańczy”:

Ścieżka Dydaktyczna “Dąb Dominik”

Artykuł początkowo ukazał się na blogu Podróżująca Rodzina. Zobacz też inne artykuły o kempingach dla dzieci w Polsce.
Exit mobile version