Zależna w podróży – blog podróżniczy z sensem

Służewski Dom Kultury dla dzieci

Wychowałam się na południu Warszawy i od zawsze pamiętam kozy przy Bacha. Mała zagroda, zagubiona w przydrożnych krzakach przy wielkim blokowisku. Chadzałam je karmić marchewkami i oglądać. Długo też nie mogłam się przekonać do koziego nabiału, bo smrodek panujący na Służewie nieźle mi zapadł w pamięć. Teraz cieszę się, że moje dzieci w Warszawie, mogą odwiedzić Służewski Dom Kultury. Kozom się tu zmieniło. Dość. Sama taką zagrodą bym nie pogardziła.

Zobacz też: Kopa Cwila: szczyt korony Warszawy

Służewski Dom Kultury.

Całe zabudowania są w nowoczesnym skandynawskim stylu dobrej stodoły. Służewski Dom Kultury to sala widowiskowa, kawiarnia, czytelnia, warsztaty i spotkania. Miejsce, które pięknie żyje. Projektowane przez zespół dwóch pracowni WWAA i 137kilo To doskonała inicjatywa lokalna, i Służewianie mogą być dumni, że powstała taka piękna forma. Drewniana, pachnąca latem z nagrzania, naturalna i przyjazna. Chce się wchodzić. Kawiarnia jest na poziomie -1, można zejść po drewnianych rampach – schodach, osłoniętych od wiatru. Są idealnym miejscem, by usiąść i poczytać książkę. Nie ma zjazdu dla wózków, ale jest winda. W kawiarni można wypić kawę (również alternatywę), zjeść naleśnika (trzeba poprosić, by był z patelni, a nie mikrofali), dobrą kanapkę, ciasta. Są soki tłoczone, batoniki bez cukru.

Służewski dom kultury dla dzieci

Mają dobrze. Kolejne inicjatywy prześcigają się w organizacji dobrych placów zabaw. Również Służewski Dom Kultury wybieg zorganizował. W naszej ulubionej formie, czyli drewno z piaskiem (do tego piasku musiałam się trochę przekonać). Nie ma dużo kolorów, raczej stonowane, idealne dla dzikich dzieci kreatywne atrakcje.

Zjeżdżalnie, wielkie tuby, pieńki po których można skakać (takie fajne spotkaliśmy tylko w Wiesbaden), domki, szałasy. Idealne miejsce dla małych, szczęśliwych odkrywców. Rodzice też narzekać nie mogą – o ławki raczej nikt się nie będzie tu kłócił, jest ich tu masa.

Przy samym wejściu na plac zabaw jest ogród za płotkiem. Rośnie tam morze kwiatów i owoców, w piątki o 18 jest możliwe oprowadzanie z przewodnikiem.

Bardzo polubiliśmy to miejsce i na pewno będziemy często wracać.

Służewski Dom Kultury znajduje się przy ul. Bacha 15, w pobliżu Metra Służew. Przed obiektem jest osiedlowa uliczka, niedaleko centrum handlowe, nie powinno być problemu z miejscem parkingowym.

Artykuł początkowo ukazał się na blogu Podróżująca Rodzina.

Zobacz też naszą listę placów zabaw w Warszawie.

Exit mobile version