Jest sobie kot Homer, który niezbyt odnajduje się w stadzie i myśli, by znaleźć sobie nową norkę do życia, w bardziej kameralnym towarzystwie. Bo ktoś śpi w jego łóżeczku i korzysta z jego kuwety. Myśli sobie kocina, że idąc przez świat znajdzie lepszy kawałek podłogi, ale ale sam nie wiem czego chce. Niezwykłe przyjaźnie w świecie roślin i zwierząt, to książka o relacjach w naturze, przyjaźniach tych bardziej i mniej skomplikowanych.
Zobacz też: Najlepsze książki dla trzylatki – notowane skrupulatnie dzień po dniu przez rok!
Niezwykłe przyjaźnie w świecie roślin i zwierząt, czyli to co dla dziecka będzie bardzo fascynujące.
To jest historia pełna wątpliwości. Homer analizuje co może chcieć od życia, i jaka właściwie przyjaźń będzie najbardziej go satysfakcjonowała. Przechodzi przez świat przyrody i opowiada o tym, co można zaobserwować w faunie i florze. I tak dzieci dowiedzą się o tym, które zwierzęta żyć bez siebie nie mogą, a które na sobie tylko żerują. Które się wykorzystują, a które mogą ze sobą mieć dzieci, mimo różnicy gatunkowej. W jasny i treściwy sposób dzieci poznają fascynujące tajemnice środowiska. Mrówki i mszyce, ryba podnawka i rekin, sikorka i drozd, koźlarz babka i brzoza oraz wiele innych stworzeń. Po paru stronach esencji jest quiz, który rozwiąże wątpliwości jakim rodzajem przyjaciela jest mały botanik. Pytania są zabawne i podchwytliwe, a odpowiedzi wyjęte z życia dzieci.
Niezwykłe przyjaźnie w świecie roślin i zwierząt, to nowość wydawnicza Naszej Księgarni, autorką jest utalentowana i znana Emilia Dziubak, które kreśliła już Rok w lesie, czy Rok na targu. Wolumen ma twarde strony, ilustracje są ciekawe i wielopłaszczyznowe. Starsze dzieci zachwycą się treścią i szczegółami, młodsze będą śledzić większe partie. Dla nas jest to książka na dzień, wymaga zaangażowania dziecka, z mnóstwem anegdot i otwierania ksiąg w różnych tematach.
Artykuł początkowo ukazał się na blogu Podróżująca Rodzina. Na blogu znajdziesz rankingi książek. Zapraszam do ich lektury:
- Najlepsze książeczki dla niemowląt
- Najlepsze książki dla dwulatki
- Książki dla trzylatki – nasze ulubione
Magdalena Dziadosz, mama Saszy i Idy. W teorii archeolożka śródziemnomorska i muzealniczka, skrzętnie wykorzystująca wiedzę zdobytą na studiach w swojej pisarskiej pasji. W praktyce właścicielka firmy zajmującej się komunikacją i PR-em. Dużo pisze na różne tematy. Uwielbia podróże, najbardziej te blisko natury: długodystansowe spacery oraz wycieczki górskie. Ale doceni też wieczór na szpilkach w wiedeńskiej operze.