Zależna w podróży – blog podróżniczy z sensem

25 zdjęć, które pokażą ci, że Kirgistan to piękny kraj

-Co pani/pan wie o Kirgistanie?
-A gdzie to jest? Czy tam jest bezpiecznie?

Gdyby na ulicy zadać przypadkowym przechodniom pytanie o Kirgistan, najpewniej będą kojarzyć go z Afganistanem. Dlaczego? Bo w nazwie pojawia się „-stan”. Zabawne, prawda? Jeszcze kilka lat temu dokładnie tyle wiedziałem o „stanach”. Spotkania z podróżnikami, którzy wrócili z wysokogórskich wypraw w Tien Szanie sprawiły, że zapragnąłem tam pojechać i zobaczyć te miejsca na własne oczy. Udało się – byłem, zobaczyłem. 🙂 Dzisiaj zapytany o to, z czym kojarzy mi się Kirgistan, w największym skrócie odpowiedziałbym: Wspaniałe góry i bajkowe jeziora. To kraj idealny dla miłośników wysokich szczytów i dzikiej przyrody. Będąc daleko od wielkiego świata, udało mu się zachować swoje sekrety dla nielicznych turystów, którzy tutaj docierają. Jeśli czujecie się zaintrygowani, zapraszam was na wspólną przygodę w odkrywaniu środkowej Azji. W każdą środę w moim #kącikuzależnego pojawi się artykuł o tym regionie. Z Kirgistanu pojedziemy do innych „stanów”, a skończymy w Rosji. Na środę przygotowałem dla was dokładny poradnik jak zorganizować trekking w sercu Tien Szanu.

Przeczytajcie, jak postanowiłem zacząć prowadzić na blogu #kącikzależnego

Tymczasem wrzucam zdjęcia z Kirgistanu 🙂 Piękny jest prawda? Do zobaczenia w środę!

Dolina Ashukashka Suu

Syrty

Jezioro Toktogul

Niezdobyte bezimienne szczyty w centralnym Tien Szanie

Dolina rzeki Inylczek

Dolina Dzhuku

Arslanbob

Szczyt Zwycięstwa 7439 n.p.m.

Syrty

Mauzoleum w Uzgen

Dolina Kara-say

Szczyt Czapajewa (6371 m)

Dolina Dzhuku

Trekking w rejonie Ak-Shiyrak

Syrty

Chcecie samodzielnie zorganizować własny trekking po kirgijskim Tien Szanie i zobaczyć jego najwyższe szczyty? Tu zobaczycie jak to zrobić, by nie zbankrutować! Klik!

Okolice Maida Adyr

Droga z Biszkeku do Osz

Dolina Dzhuku

 Podoba ci się fotorelacja? Śledź inne moje teksty pod #kącikzależnego. A jeśli chcesz na bieżąco uczestniczyć w naszych wycieczkach, to dołącz do czytelników bloga na Facebooku. Na pewno się polubimy 🙂

Exit mobile version