Zależna w podróży – blog podróżniczy z sensem

Centrum Nauki EXPERYMENT. Gdynia dla dzieci

Ci co nas czytają wnikliwie z pewnością zauważyli, że nie mamy parcia na aktywności zamknięte, a jeśli polecamy miejsca dla dzieci, to raczej takie bez plastiku. Tym radośniej mi jest, gdy mogę się podzielić czymś wyjątkowym, gdzie dzieci się uczą poprzez szczerą frajdę. Gdy Sania nie chce wyjść, bo wkręciła go fizyka, albo konstrukcje. W Warszawie mamy Kopernika, a Gdynia ma Centrum Nauki EXPERYMENT. Olbrzymią halę z milionem możliwości. To w ogóle nie jest do obrobienia na raz. Spędziliśmy dwie bite godziny biegając od trzęsienia ziemi do wykopalisk z dinozaurem totalnie zachwyceni.

Zobacz też: Gdańsk. Atrakcje na długi weekend

Centrum Nauki EXPERYMENT w Gdyni

Łączenia nauki i zabawy, to najlepszy sposób na poznanie. Pamiętam moją niechęć w liceum do fizyki, która zupełnie minęła, gdy wytłumaczono mi optykę na żywym przykładzie lustrzanki fotograficznej. Hawkingiem nie zostałam, ale zdjęć w trybie auto nie robię. ?

Centrum Nauki EXPERYMENT działa od 2007 r. w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym w Gdyni, w dzielnicy Redłowo. Blisko stacji SKM, z dogodnym dojazdem autobusem, czy samochodem.

Ekspozycja stawia na (oczywiście) eksperyment i pokaz. Zróżnicowanie jest ogromne. Za każdym rogiem czeka zachwyt. Maluchy mają klockową piaskownicę, blisko kącik jedzeniowego z automatami. Starszaki mogą szaleć na równiach, zjeżdzalniach, pomostach, różnych nawierzchniach. Jest piaskownica ze szkieletem dinozaura, pokój Alicji w krainie czarów, jest akcja reanimacja.

Bardzo dobrym punktem, za który jest mega plus jest lekcja empatii. Dzieciaki (starsze i silniejsze), mogą wsiąść na wózek inwalidzki i spróbować pokonać niejedną barierę.

Jest też umiłowana rzeka, fontanny, zapory, ciśnienie.

Są siłowe ważnie. Dużo jest o człowieku.

No fajnie jest. Sztosowo.

Centrum nauki EXPERYMENT – jedzenie

Z którego można skorzystać przed zabawą lub po zabawie. My skorzystaliśmy. Spróbowaliśmy zupę dyniową, nuggetsy z frytkami i kawę. Lokal jest jasny, a obsługa szybka, uśmiechnięta i miła.

Centrum Nauki EXPERYMENT to zabawa na przynajmniej dwie godziny, warto wziąć ubranie na zmianę. Otwarte jest od wtorku do piątku od 9 do 17, w weekend 10-18. Bilet normalny kosztuje 20 zł, ulgowy 12 zł.

W Gdyni byliśmy w ramach współpracy z PROT. Artykuł początkowo ukazał się na blogu Podróżująca rodzina.

Zobacz też:

Exit mobile version