Zależna w podróży – blog podróżniczy z sensem

Park Labiryntów w Rąblowie

Zachodnia Lubelszczyzna to pocztówkowe krajobrazy, romantyczne ruiny zamków, brukowane uliczki, zacienione wąwozy, nasłonecznione pagórki z winnicami na południowych zboczach. Ale również stoki narciarskie, i wiele nietypowych parków dziecięcych. Dziś chcielibyśmy Was zabrać w miejsce które odwiedziliśmy w ubiegłe lato. Park Labiryntów w Rąblowie jest trochę na lubelskim końcu świata. Jadąc wiejską drogą można utonąć w morzu zachwytów i co parę metrów zatrzymywać się na ciasnym poboczu, by sfotografować pejzaż namalowany przez matkę naturę.

Park Labiryntów w Rąblowie.

Park Labiryntów to miejsce kreatywnej zabawy i spokojnej rekreacji. Najlepiej wybrać się tu w słoneczny dzień i nie planować za wiele na potem, nie śpieszyć się. To nie jest miejsce do zaliczenia i pognania dalej. Tu można odpocząć. Bliska droga z Kazimierza, Nałęczowa i Puław, Lublina, Warszawy czy Radomia.

Tytułowy labirynt, to główna ale nie jedyna atrakcja. Samych przestrzennych łamigłówek terenowych jest pięć. Labirynty są na silnej ekspozycji słonecznej, więc pamiętajcie o nakryciach głowy i kremach z filtrem. W parku znajduje się galeria rzeźb, które odwołują się do ludowych artystów. Są trzy ławki uczuć – miłości, zgody i medytacji.

Kiedy ja myślę Lubelszczyzna, widzę kapliczki przydrożne. I ich tu nie zabrakło. Przydrożne krzyże i małe świątynie zostały i tu zgromadzone i wyeksponowane. Rozczulające są w swojej prostocie i pięknie.

Reklamowany namiot tipi nie porwał naszego serca, choć każdy skrawek cienia jest tu na wagę złota. Maluchy można wozić w wózku-taczce.

Park Labiryntów w Rąblowie może być także punktem startowym wycieczek rowerowych, sprzęt można wypożyczyć na miejscu. Czekają dziesiątki kilometrów dróg po Płaskowyżu Nałęczowskim i Kazimierskim Parku Krajobrazowym.

Park Miniatur.

Tuż przy Parku Labiryntów działa Park Miniatur. To okolica w pigułce, na całkiem pokaźnej makiecie została przedstawione najbardziej charakterystyczne budynki okolicy. Jeśli gdzieś jeszcze nie dotarliśmy, to albo możemy “zwiedzić” region w Rąblowie, lub posłużyć się wizytą w Parku jako mapą dla przyszłych wycieczek.

Park Labiryntów w Rąblowie czynny jest codziennie od 10 do 19, przy obiekcie znajduje się duży parking, są toalety, bilet łączony do obu parków kosztuje 14 zł (normalny) i 10 zł (ulgowy).

Artykuł początkowo ukazał się na blogu Podróżująca Rodzina. Jeśli szukasz innych atrakcji w okolicy to koniecznie zajrzyj do naszego przewodnika po Kazimierzu Dolnym. Nocować najlepiej w Folwarku Walencja.

Exit mobile version