Zależna w podróży – blog podróżniczy z sensem

Muzeum Warszawy – zwiedzanie z dziećmi

W samym rynku, w zupełnie niepozornej kamienicy kryje się wielopoziomowa historia stolicy. Muzeum Warszawy to esencja porządku. Miejsce nowoczesne, ale z niskim pokłonem dla tradycji. Zainteresuje małych i dużych, uporządkuje wiedzę pasjonatów, oraz pokaże smaczki dla ciekawskich. Przeczytaj tekst do końca, a dowiesz się również, jakie atrakcje muzeum przygotowało dla zwiedzających. Zobacz też: Zamek Królewski w Warszawie. Zwiedzanie jednego z najsłynniejszych polskich zabytków

Muzeum Warszawy

Całość jest doskonale zaplanowana tematycznie. Zaczynamy w podziemiach, gdzie poznajemy stratygrafię miasta i kolejne jego budowlane etapy. Odświeżymy wiedzę o najważniejszych budynkach, a Ci którzy nie mieszkają w stolicy zorientują się w jej topografii.

Od poziomu zero zaczynamy tour po 21 gabinetach. Jako muzealniczka (nie tylko z pasji, ale i z wykształcenia), jestem zachwycona tym kluczem. Dzięki niemu, możemy wycisnąć esencję z tematów, które nas interesują, a odpuścić mniej angażujące kwestie. Jestem fanką wolnej sztuki, zagłębiania się w szczegół. I tak przechodzimy przez rzeźbę (mój absolutny faworyt, również jeśli chodzi o organizację ekspozycji), archeologię, syreny, pomniki, widoki, portrety, brązy, fotografie, detale architektoniczne i wiele innych.

Świetne jest to, że ten sposób uporządkowania zabytków doskonale nadaje się do zwiedzania z dziećmi. Łatwiej je zatrzymać i opowiedzieć o np. zegarach w sali wypełnionej czasomierzami.

Muzeum Warszawy – zwiedzanie z dziećmi

W trudnych covidowych czasach muzeum działa w ograniczonym zakresie: od czwartku do niedzieli, od 11:00 do 20:00 (ceny: bilet normalny 10 zł, ulgowy 7,5, dzieci nieszkolne darmol, w czwartek wstęp jest darmowy dla wszystkich). W soboty do 15 animatorzy rozdają plansze do gry terenowej dla dzieci. Na terenie muzeum należy odnaleźć artefakty i odpowiedzieć na proste pytania ich dotyczące. Za rozwiązanie otrzymuje fantastyczne muzealne gadżety (zeszyt, wycinanki, kolorowanki).

Muzeum Warszawy ma fantastycznie zaopatrzony sklep! Również on-line. Ja uwielbiam sklepy i kawiarnie muzealne! Dzięki nim właściwie odwiedzamy centrum kultury. My tym razem kupiliśmy Warszawę Piżamorama, oraz magnes. Zasadzamy się na Legendy Warszawskie. Artykuł początkowo ukazał się na blogu Podróżująca Rodzina. Zobacz też inne muzea w Warszawie. A po muzeum idźcie na place zabaw na Starówce.

Exit mobile version