Zależna w podróży – blog podróżniczy z sensem

Wycieczki jednodniowe z Warszawy

Jak już na pewno wiecie bardzo cenimy sobie podróżowanie zawsze, w codzienności również. Przez ostatnie trzy tygodnie pracowaliśmy nad nową listą pt.: wycieczki jednodniowe z Warszawy, tym razem, prawie wszystkie są osiągalne pociągiem podmiejskim. Nasze mikrowyprawy to ciekawe miejsca do 100 km od Warszawy, czyli Województwo Mazowieckie i Łódzkie. To szybkie wycieczki, do zrobienia w czasie, gdy mąż ciężko pracuje na rodzinny byt, lub weekendowy wypad w komplecie. Nie wydaje się na nie dużych pieniędzy. Opłaty za przejazdy pociągowe są skoordynowane z kartami miejskimi, płaci się od granicy strefy biletowej. Dzieci do 4 roku życia jeżdżą darmo, przy dwójce dzieci opiekun może kupić bilet rodzinny.

W artykule między innymi:

Zobacz też: Grodzisk Mazowiecki. Atrakcje dla dzieci

Wycieczki jednodniowe z Warszawy

Ciechanów.

To miasto na północnym Mazowszu. Dojazd pociągiem z Dworca Gdańskiego, wygodny również samochodem. Centrum jest oddalone od stacji o ok. 2 km. Na miejscu atrakcje w postaci: Zamku Książąt Mazowieckich, kościoła na Farskiej Górze i Muzeum Regionalnego. Nie ma za bardzo placów zabaw, ale miło można pospacerować nad rzeką. O Ciechanowie pisałam tu.

zamek w Ciechanowie

Opinogóra.

Kozłówka północy. Park romantyczny ze stawami, starymi drzewostanami, zameczkiem i dworkami. Miejsce ściśle związane z Zygmuntem Krasińskim. Znajduje się tu Muzeum Romantyzmu. Osiągalne samochodem. Można połączyć z Ciechanowem. Pełny opis obiektu znajduje się tu.

Muzeum Romantyzmu w Opinogórze.

Mińsk Mazowiecki.

Jedno z dwóch naszych ulubionych miejsc w tym zestawieniu. Ukryta perła, z ciekawym muzeum w pięknej willi, cmentarzem żydowskim, wspaniałym placem zabaw i doskonałym barem z wyśmienitą kawą. Pisałam o Mińsku tu. Na Ziemię Mińską bardzo chcemy wrócić. Kuszą nas okoliczne atrakcje. Jechaliśmy koleją.

Muzeum w Mińsku Mazowieckim.

Grodzisk Mazowiecki.

Drugie ulubione w zestawieniu jednodniowe wycieczki z Warszawy. Totalna petarda na lato, bo jest tu wspaniały wodny plac zabaw. Jeśli nie upał, to wielki park z nowoczesnymi konstrukcjami dla dzieci w każdym wieku. Rzućcie okiem jak tam super. Dojechać można zarówno kolejami mazowieckimi, jak i WKD.

Grodzisk Mazowiecki dla dzieci opisałam tutaj.

Plac zabaw w Parku Skarbków w Grodzisku Mazowieckim.

Błonie.

Słynny Park Bajka, który nie urzekł nas, bo zbyt nastawiliśmy się na wodę, która okazała się być słaba, ale pozostałe części bardzo dobrze dają radę, szczególnie muzyczna. W mieście jest miły rynek, parę restauracji, można spędzić dzień. Nam wyszło to jednak średnio. Dojazd pociągiem możliwy i wygodny. Park Błonie opisany jest tutaj.

Park Bajka w Błoniu.

Choszczówka.

Prawie Warszawa, zupełnie na granicy. Chwila moment i jest LAS. Taki totalnie dobry, z wąskimi ścieżkami, czystym parterem i mieszanymi zagajnikami. Totalna miłość. Opisałam Choszczówkę tutaj.

Las Choszczówka.

Łowicz.

Pociągiem dla wytrwałych – stacja jest niedostępna dla wózków, więc nie polecam pchać się koleją. Samo miasto jednak jest zachwycające. Muzeum Regionalne z mini skansenem, kolegiata, nad rzeką przyjemne miejsce spacerowe z dużym placem zabaw. Pisaliśmy tu.

miniskansen w Łowiczu

Skansen w Maurzycach.

Dopełnienie Łowicza, filia muzeum Ziemi Łowickiej. Muzeum Etnograficzne z ciekawymi obiektami, pełne fotogenicznych chat i zakątków. Bardzo nas urzekło, o czym napisaliśmy tutaj.

Skansen w Maurzycach.

Więc, jeśli planujecie jednodniowe wycieczki z Warszawy, to mam nadzieję, że ta lista Wam pomoże i zainspiruje.

Artykuł początkowo ukazał się na blogu Podróżująca Rodzina. Jeśli chodzi o atrakcyjne miejsca dla dzieci w Mazowieckim, to Magda jest specjalistką. Koniecznie zerknijcie na inne jej teksty. Wszystkie ciekawe miejsca na Mazowszu znajdziecie tutaj.

Exit mobile version