Zależna w podróży – blog podróżniczy z sensem

Centrum Hewelianum • Gdańsk z dziećmi

Jeśli przyjeżdżacie w okolice Trójmiasta na wakacje, właściwie punktem obowiązkowym powinien być przynajmniej dzień w Gdańsku. Mnóstwo tu jest wspaniałych atrakcji dla dzieci. Europejskie Centrum Solidarności, Muzeum Bursztynu czy Centrum Hewelianum, to miejsca, gdzie dzieci nie tylko będą szaleć do upadłego, ale również zdobędą bardzo konkretną wiedzę. Po przejściu Mierzei Wiślanej spędziliśmy intensywny dzień w Gdańsku i właśnie o Centrum Hewelianum chcemy Wam dziś opowiedzieć. Jest ono porównywane do warszawskiego Kopernika, i całkiem słusznie! My w podobnym miejscu byliśmy też ostatnio w Salzburgu.

Zobacz też: Gdańsk. Atrakcje na długi weekend.

Centrum Hewelianum.

Hewelianum to rozległy kompleks muzealno-doświadczalny powstały w Forcie Góry Gradowej w Gdańsku, tuż przy dworcu PKS i PKP. 10 minut spacerem od Starego Miasta. Wystawa jest w stu procentach interaktywna, wszystkiego można dotykać, próbować, doświadczać. My zwiedziliśmy ekspozycję “Dookoła świata” idealną dla naszej grupy wiekowej, czyli brzdąców. Spacer przez wszystkie kontynenty, na dwóch poziomach dawnych Koszar Schronowych, pozwolił nam poznać charakterystyczne zjawiska, domy, zwierzęta, budowle. Już na dzień dobry nauka jedzenia pałeczkami i azjatycki kącik z którego ciężko było wyjść. Zwiedza się samodzielnie, są jednak obecni “na sali” cudowni animatorzy, którzy doskonale umieją pokazać dzieciom ciekawostki świata.

Dla Idy największym hitem była budka z wiatrem wiejącym 120 km/h. Sania oczywiście utknął przy lodzie. Bardzo ciekawym miejscem jest sama końcówka, bo właśnie na deser doświadcza się rodzimej Europy z jej atrybutami. Wyznania miłości w wielu językach, interaktywna mapa łącząca flagi z konturami krajów. Można też wkleić swoją twarz do Damy z łasiczką mistrza Leonarda.

Pozostałe wystawy w Centrum Hewelianum są skierowane dla starszych dzieci. Ja już nie mogę się doczekać, kiedy dzieci dorosną do Laboratorium Pana Kleksa, czy Łamigłówki!

Planując wizytę pamiętajcie, że w poniedziałki Hewelianum jest zamknięte, od wtorku do piątku jest czynne w godzinach 8-16, a w weekendy 10-18. Cennik jest zróżnicowany, najlepiej zajrzyjcie na stronę Centrum.

Zobacz też:

Wybrzeżem Województwa Pomorskiego idziemy we współpracy z Pomorską Regionalną Organizacją Turystyczną. Artykuł początkowo ukazał się na blogu Podróżująca rodzina.

Exit mobile version