Zależna w podróży – blog podróżniczy z sensem

Najpiękniejsze parki i pałace w okolicach Warszawy.

Jeśli pogoda dopisuje, jest cudownie słonecznie, ciepło, czego chcieć więcej, niż po paru kwadransach jazdy od domu połaci wybuchającej zieleni, dawnej, zadbanej architektury i może jeszcze czasem restauracji serwującej smaczne obiady? Zastanawiacie się czy gdzieś nie skoczyć? Mamy dla Was parę opcji, przy okazji których nie tylko spędzicie miło czas, ale i będziecie mogli zrobić piękna zdjęcia do rodzinnego albumu. Parki i pałace w okolicach Warszawy to dobre opcje na majówkę, czerwcówkę, grudniówkę, oraz każdą inną sobotę, niedzielę czy dzień wolny.

W artykule:

Zobacz też: Wycieczki jednodniowe z Warszawy

Parki w okolicach Warszawy.

Tytuły odsyłają do konkretnych postów, byście dowiedzieli się o tych miejscach więcej.

Park i pałac w Nieborowie

Zacznijmy klasycznie. A nawet klasycystycznie. Wspaniały park w Nieborowie, niedaleko zjazdu z autostrady A2, bajecznie łatwy dojazd, hektary do spaceru, na miejscu muzeum. W okolicy również Arkadia, drugi park, więc spacerów można zaliczyć więcej. Idealne miejsce dla szukających dobrego tła do zdjęć. Obiad możecie zjeść

Żelazowa Wola – park i muzeum

Miejsce narodzin Fryderyka Chopina. Dworek i rozległy, przepiękny park, zachwycający o każdej porze roku. Żelazowa Wola to też muzeum, koncerty, wydarzenia kulturalne.

Pałac w Radziejowicach

Ten uroczy pałac z jednym z piękniejszych parków nie jest (chyba) zbyt popularny. Aczkolwiek podobno kręcili tu jakieś telewizyjne show. My celebrycko nie jesteśmy w temacie, ale miejsce polecamy, bo przyjemnie się spaceruje bez tłumów, w pałacu działa Jadalnia Pałacowa, a nieopodal jest bardzo dobry hotel z ofertą SPA dla chcących przenocować.

Kozłówka – pałac i muzeum

Chciałoby się rzecz, klasyka. Pałac w Kozłówce od lat jest jednym z bardziej popularnych placówek muzealnych na Lubelszczyźnie. Do tego piękny park i ciekawy wątek – podczas wojny w pałacu przebywał (incognito) wtedy tylko ksiądz Stefan Wyszyński, późniejszy Prymas.

Muzeum Romantyzmu w Opinogórze

Parki i pałace w okolicach Warszawy mogą też zaskoczyć. Ja na przykład ponad 30 lat przeżyłam bez świadomości, że istnieje tak urocze miejsce jak Opinogóra. Związany z miejscem jest Zygmunt Krasiński i jego rodzina. Rozległy zróżnicowany park, muzeum romantyzmu, zadbane zabudowania. Przepis na miły dzień!

Pałac w Oborach

Wspominam je tu z olbrzymiego sentymentu i sympatii. W tym uroczym dworku odbywało się nasze wesele, a po parku hasaliśmy jak zwariowani w ten wyjątkowy dzień. Jest uroczo, tajemniczo, i najbardziej ludzko. Łatwo można sobie wyobrazić życie tam, bo nie przytłacza wielkością. Obory dwa lata temu zostały zwrócone poprzednim właścicielom, trwa postępowanie sądowe, pałac jest zamknięty, ale po parku można spacerować.

Artykuł początkowo ukazał się na blogu Podróżująca Rodzina. Zobacz też park zdrojowy i inne atrakcje w Konstancinie-Jeziornej.

Exit mobile version