Zależna w podróży – blog podróżniczy z sensem

Przewodnik Trapani i zachodnia Sycylia

Przewodnik Trapani i zachodnia Sycylia

autorka: Agnieszka Ptaszyńska, czyli ja 🙂

wersja w sprzedaży: aktualnie e-book w wersji surowej

KULTOWY PRZEWODNIK UAKTUALNIONY I DOSTĘPNY W E-BOOKU!

cena: 29,00 zł

 

Jeśli szukacie urokliwej śródziemnomorskiej prowincji, nieskalanej cywilizacją przyrody, pięknych dzikich plaż, malutkich miasteczek, w których czas się zatrzymał w miejscu i znakomitych włoskich win, powinniście się wybrać na Zachodnią Sycylię. Zarówno jej stolica Trapani, jak i miejscowości nadmorskie pozostają ciągle poza głównym szlakiem turystycznym i gwarantują odwiedzającym ciszę i spokój. Region przez wieki przechodził z rąk do rąk przedstawicieli wielkich cywilizacji: Etrusków, Rzymian, Arabów, a w końcu Normanów i Aragonów. Każda z nich zostawiła po sobie ślad, dzięki czemu Zachodnia Sycylia pozostała niezwykłą mieszkanką kultur, której trudno doszukiwać się gdziekolwiek indziej w Europie. Niezależnie od tego czy jesteście zwolennikami turystyki aktywnej, czy w swoich podróżach koncentrujecie się na zwiedzaniu zabytków – tutaj każdy znajdzie coś dla siebie. Zachodnia Sycylia to nie tylko jej stolica Trapani. Tu mieszczą się greckie zabytki w starożytnych miastach Segesta i Selinunte, urocze miasteczko na wzgórzu Erice, piękne nadmorskie kurorty w Castellammare del Golfo i San Vito Lo Capo, znana z produkcji wina Marsala czy w końcu położone nieopodal Wyspy Egadzkie. Wszystkie te miejsca są wyjątkowe i warte odwiedzenia.

„Trapani i zachodnia Sycylia” to pierwsza publikacja na polskim rynku, skupiająca się na prowincji Trapani. W drobiazgowy sposób opisuje tak miasto, jak i podlegające mu rejony. Z nami odkryjecie ich największe tajemnice. Podpowiemy wam gdzie się wybrać na trekking, gdzie ponurkować i gdzie popływać żaglówką. Przekażemy wiedzę o tutejszej kuchni i najlepszych na Sycylii winach. Wreszcie nasze spacerowniki i trasy wycieczek samochodowych poprowadzą was najlepszymi ścieżkami, dzięki czemu nie przegapicie żadnej z tutejszych atrakcji.

Przez kilka lat mieliście okazję czytać przewodnik w wersji papierowej. Obecnie znajdziecie jego aktualizację w e-booku. Kupicie go w mojej księgarni blogowej Duży Pokój.

Exit mobile version