Na blogu pojawiły się już 3 notki, które podpowiadają, gdzie można wyjechać w 2015 roku. Pisałam o miastach, które zrobią się coraz modniejsze, o państwach i o parkach narodowych i rezerwatach przyrody. Została mi ostatnia lista, przez niektórych z was najbardziej wyczekiwana – lista miejsc, które w tym roku należy odwiedzić w Polsce. Powstaje ona w fajnym momencie. Nie dalej niż wczoraj znalazłam w internecie listę 10 miast ,w których Polacy najczęściej szukają noclegów. Są to Warszawa, Zakopane, Kraków, Wrocław, Karpacz, Gdańsk, Wisła, Poznań, Białka Tatrzańska i Sopot. Postanowiłam wszystkie z nich usunąć z listy propozycji blogerów. Wszak nie o to chodzi by po raz enty oglądać smoka wawelskiego i by potykać się o innych turystów na zakopiańskich Krupówkach. Blogerzy powinni odkrywać dla nas nowe, fantastyczne miejsca, które są trochę spoza utartych szlaków. I o nich będzie na tej liście.
Metoda: przejrzałam kilkadziesiąt polskich blogów podróżniczych i spisałam, jakie miejsca blogerzy odwiedzili w 2014 roku. Posługiwałam się głównie notkami podsumowującymi ubiegły rok. Blogerów, którzy nie robią takich podsumowań, poprosiłam by wysłali mi w prywatnej wiadomości ich listę odwiedzonych miejsc. Wyszło, co następuje.
1. Kaszuby
Jednym z najczęściej odwiedzanych przez blogerów regionów w tym roku były Kaszuby. Okolica na temat której wymądrzać się nie potrafię – jako rodzona Wielkopolanka jeździłam raczej na północny zachód Polski i do tej pory nigdy nie byłam na Helu, nie wspominając o Kartuzach czy Kościerzynie. A jednak dzięki blogerom ten region coraz bardziej mnie kręci. Przeczytam 5 słówek tutaj, 5 tam i się nakręcam.
Jak kiedyś się w końcu zdecyduję, to nie mam wątpliwości – będę czytać blog Ruszaj w drogę. Kasia i Maciej to najwięksi specjaliści od Kaszub. Bardzo polecam!
2. Kotlina Kłodzka
Tam w tym roku wybrałam się też ja. Tylko na weekend, ale było warto. Kotlina Kłodzka to znakomite uzdrowiska, wspaniałe Góry Stołowe, lubiany przeze mnie Masyw Śnieżnika, a w końcu przepiękne miasteczko Kłodzko ze słynną twierdzą. Twierdzy się spodziewałam – już w niej kiedyś byłam. To co mnie zaskoczyło to urok starego miasta, podziemne korytarze i kanały wodne. Jeśli tam jeszcze nie byliście, to się wybierzcie. Jeśli byliście to… odświeżcie wspomnienia 🙂
O Kłodzku i okolicach przeczytacie u mnie. Zapraszam!
–> Znajdź najtańszy nocleg w Kotlinie Kłodzkiej
3. Wielka Pętla Wielkopolski
Wielkopolska w tym roku się zmobilizowała i zorganizowała piękną akcję promocyjną jej wodnych skarbów. Obserwowałam ją ze szczególną radością – wszak z Wielkopolski jestem. Wielka Pętla Wielkopolski to szlak żeglugi, który ma niemal 700 km. Powiem wam, że jako dziecko przyzwyczaiłam się do tego, że jak chcę popływać w jeziorze, to w obrębie 10 km mam ich kilka, do wyboru. Zdziwiłam się, gdy odkryłam, że w wielu regionach Polski jest inaczej. Cóż, tak ta nasza Wielkopolska rozpieszcza.
O Wielkiej Pętli Wielkopolski trochę w tym roku napisała Ewa z bloga Rusz w podróż. Znajdziecie u niej praktyczne informacje o okolicy.
–> znajdź najtańsze noclegi w Wielkopolsce
4. Toruń
Kto nie lubi Torunia? Miasto jak ze średniowiecznych legend, z duchem Kopernika unoszącym się w powietrzu, rozległą Wisłą i przepełnione pysznymi pierniczkami. Niezwykłe mury, wieże, barbakan, a także… muzeum podróżnicze. Byłam tam pewnie ponad 10 lat temu, ale w mojej pamięci Toruń pozostaje miastem genialnym, do którego koniecznie trzeba wrócić.
Atrakcje dla dzieci w Toruniu znajdziecie tutaj.
–> znajdź najtańszy nocleg w Toruniu
5. Lanckorona
Jeśli czytacie bloga regularnie, to wiecie, że od jakiegoś czasu mieszkam w Krakowie. Nie oznacza to jednak, że znam jego okolice. A chodzą za mną. Chodzi za mną polecana mi przez wszystkich Lanckorona – rewelacyjna drewniana wioska średniowieczna, którą upodobali sobie artyści. Jestem pewna, że niedługo się tu wybiorę. A że Lanckorona mieści się 6 km od Kalwarii Zebrzydowskiej, to połączę te dwa miejsca ze sobą. Nie mogę się doczekać
Tymczasem czytam kolejne relacje stąd i zachwycam się zdjęciami. Zobaczycie je np. u Kasi na blogu Kanoklik. Polecam!
–> Znajdź nocleg w okolicy Lanckorony
6. Puszcza Białowieska
To kolejne miejsce, które udało mi się w zeszłym roku odwiedzić. Jechałam z końca Polski wiele godzin, po to by znaleźć się w kompletnej dziczy. Tam oczywiście szarpnęłam się na przewodnika i odwiedziłam Białowieski Park Narodowy. To miejsce, do którego każdy Polak powinien choć raz w życiu pojechać. Żubra co prawda nie widziałam, ale za to saren, zajęcy i dzików co niemiara.
Zanim jeszcze wyjechałam, przeglądałam blogi. Między innymi Tropimy. Zajrzyjcie do nich też.
–> Znajdź najtańszy nocleg w Białowieży i okolicach
7. Bieszczady
Bieszczady, Bieszczady, Bieszczady. Jak ostatnio rozmawiałam ze znajomymi blogerami, to padło hasło „a kto nie lubi Bieszczad”. No właśnie. One zaczarowują. Było się w nich raz, drugi, trzeci, a i tak chce się wracać. Mimo że znowu mówimy o miejscu, które dla wielu jest końcem Polski.
Na Facebooku jest grupa „Pierdolę wszystko. Jadę w Bieszczady”.No tak. Jak chcemy się uspokoić i odgrodzić od kłopotów, to chyba tam.
W Bieszczadach jest zakochana Natalia z bloga Biegun Wschodni. Pisze o nich często i z uczuciem. Poczytajcie.
–> Zarezerwuj nocleg w Bieszczadach
8. Lipnica Murowana
Lipnica Murowana to kolejne – po Lanckoronie – miasteczko niedaleko Krakowa, do którego mnie ciągnie. Znana jest przede wszystkim z niezwykłego drewnianego kościoła, który razem z innymi kościołami w okolicy 1) jest na liście UNESCO 2) na trasie świetnego szlaku architektury drewnianej. Tutejszy Kościół św. Leonarda często uważany jest za najpiękniejszy w Małopolsce.
O Lipnicy czytałam w tym roku u Marcina i Ani z bloga Gdziewyjechac.pl. Przeczytajcie i wy.
–> Zarezerwuj nocleg w okolicy Lipnicy Murowanej
9. Beskid Żywiecki
Byłam tu kilka razy. I będę ponownie. Przez Beskid Żywiecki przebiega bowiem Główny Szlak Beskidzki, który w tym roku planuję przejść. Proponuję, byście tu przyjechali i się spotkamy :). A jak już będziecie, to oprócz wejścia na Babią Górę, Pilsko czy Sokolicę, odwiedźcie Żywiec. Wykąpcie się w Jeziorze Żywieckim, wejdźcie do zamku i odwiedźcie tutejszy browar. Brzmi jak miły wypad, co nie?
W Beskidzie Żywieckim był Pan Szpak przy okazji zdobywania Korony Gór Polskich – najwyższych szczytów w kraju. Jego relacje przeczytacie tutaj.
–> Zarezerwuj nocleg w Beskidzie Żywieckim
10. Cieszyn
I w końcu na ostatnim miejscu naszej listu znalazł się Cieszyn, który w tym roku będzie hitem, a w kolejnym będzie już hitem hitów. Dlaczego? Tutaj bowiem odbędzie się w tym roku zjazd polskich blogerów podróżniczych. Wyobrażam więc sobie, że za pół roku na każdym blogu znajdziecie wzmiankę o Cieszynie.
Miasteczko znajduje się na granicy polsko-czeskiej i jest kolejnym miejscem, które zachwyca swoim urokiem. Trochę mi się kojarzy z wspomnianym wyżej Kłodzkiem, ale nie wiem czy skojarzenie jest słuszne – wszak w Cieszynie mnie jeszcze nie było.
Cieszyn uwielbia Kamila z bloga Kami & the Rest of the World. Jej tekst o nim znajdziecie tutaj. Jej jest też załączone niżej zdjęcie.
–> Zarezerwuj najtańszy nocleg w Cieszynie
I co? Wybieracie się w któreś z tych miejsc? Ja planuję Cieszyn, Beskid Żywiecki, Bieszczady, a być może też Lanckoronę i Lipnicę Murowaną. Całkiem sporo – wpisuję się w trendy 😀
A jako, że to już koniec serii, to zapytam: podobała wam się? Chcecie powtórki za rok?
Podobał ci się ten tekst? Możesz zrobić dwie rzeczy. Pod tym linkiem znajdziesz inne teksty o Polsce, które Cię mogą zainspirować do wyjazdu. A jeśli nie chcesz przegapić tych nowych, to dołącz do mnie na Facebooku. Prócz notek dzielę się tam ciekawymi zdjęciami, znalezionymi w sieci tekstami, a czasem organizuję konkursy. Zapraszam!
Wszystkie zdjęcia, oprócz Kłodzka, Cieszyna i Puszczy Białowieskiej, wzięłam z profilu MSZ Polski z Flickra. Polecam galerię naszego ministerstwa – bardzo na tak.
Dzięki za przeczytanie artykułu!
Mam na imię Agnieszka i od 8 lat prowadzę blog i opowiadam wam o świecie. Napisałam 4 przewodniki turystyczne i ponad 500 artykułów podróżniczych. Większość z nich przeczytacie na tym blogu. Zapraszam do dalszej lektury. Na górze macie menu, a tam wszystkie teksty 🙂
~Natalia
23 listopada, 2016w 2015 i w 2016 byliśmy w Wiśle w Hotelu Bawaria.
Było super, w 2017 też tam pojedziemy, bo było super
~Natalia
23 listopada, 2016w 2015 i w 2016 byliśmy w Wiśle w Hotelu Bawaria.
Było super, w 2017 też tam pojedziemy, bo było super
~Misza
29 lipca, 2016Krynki!
~Misza
29 lipca, 2016Krynki!
~Jessy
3 czerwca, 2016Ja z całego serca polecam Kraków. Nie dość, że miasto ma swój niepowtarzalny klimat, to jeszcze mnóstwo się w nim dzieje! Z resztą zobaczcie kalendarz imprez na czerwiec
~Jessy
3 czerwca, 2016Ja z całego serca polecam Kraków. Nie dość, że miasto ma swój niepowtarzalny klimat, to jeszcze mnóstwo się w nim dzieje! Z resztą zobaczcie kalendarz imprez na czerwiec
~Marta
17 maja, 2016A ja polecam Góry Świętokrzyskie! To jedne z najstarszych gór w całej Europie, mają mnóstwo do zaoferowania. Nie tylko piesze wędrówki po samych górach, ale też niesamowitą przyrodę i jej cuda, wśród których warto wymienić pięknie opisywaną przez S. Żeromskiego puszcze jodłową, Jaskinie Raj czy Dąb Bartek. Warto tam pojechać! 🙂
~Marta
17 maja, 2016A ja polecam Góry Świętokrzyskie! To jedne z najstarszych gór w całej Europie, mają mnóstwo do zaoferowania. Nie tylko piesze wędrówki po samych górach, ale też niesamowitą przyrodę i jej cuda, wśród których warto wymienić pięknie opisywaną przez S. Żeromskiego puszcze jodłową, Jaskinie Raj czy Dąb Bartek. Warto tam pojechać! 🙂
~Mandzia
9 maja, 2016Ja również polecam odwiedzenie Wielkopolski, Oczywiście Poznań czy Gniezno to podstawowe miejsca, które warto odwiedzić, ale możne wpaść także do Leszna, gdzie chociażby znajduje się tunel aerodynamiczny.
Agnieszka Ptaszyńska
12 maja, 2016O! Super dzięki za polecenie mojego rodzinnego miasta <3 (właśnie Leszna ;)). Nawet nie wiedziałam o tym tunelu.
~Mandzia
12 maja, 2016O proszę! Świat to jednak jest mały. To spora atrakcja miasta, zresztą tunel w Lesznie jest pierwszym i najbardziej znanym obiektem tego typu w Polsce, dlatego chociażby z tego względu warto go odwiedzić 🙂
~Mandzia
9 maja, 2016Ja również polecam odwiedzenie Wielkopolski, Oczywiście Poznań czy Gniezno to podstawowe miejsca, które warto odwiedzić, ale możne wpaść także do Leszna, gdzie chociażby znajduje się tunel aerodynamiczny.
Agnieszka Ptaszyńska
12 maja, 2016O! Super dzięki za polecenie mojego rodzinnego miasta <3 (właśnie Leszna ;)). Nawet nie wiedziałam o tym tunelu.
~Mandzia
12 maja, 2016O proszę! Świat to jednak jest mały. To spora atrakcja miasta, zresztą tunel w Lesznie jest pierwszym i najbardziej znanym obiektem tego typu w Polsce, dlatego chociażby z tego względu warto go odwiedzić 🙂
~denek
26 kwietnia, 2016Z tych wszystkich miejsc polecam najbardziej Puszczę Białowieską. Byliśmy tam 2 tygodnie temu i jestem zachwycona/ No i te ceny! Serio można jeść spac i zwiedzać za groszę. polecam lokalne knajpki, a noclegi są spoko na nocujznami.pl. No to w drogę!:)
~denek
26 kwietnia, 2016Z tych wszystkich miejsc polecam najbardziej Puszczę Białowieską. Byliśmy tam 2 tygodnie temu i jestem zachwycona/ No i te ceny! Serio można jeść spac i zwiedzać za groszę. polecam lokalne knajpki, a noclegi są spoko na nocujznami.pl. No to w drogę!:)
~Jan
17 kwietnia, 2016Polska ma bardzo dużo przepięknych i niepowtarzalnych miejsc. Byłem w Bieszczadach, w Ustrzykach Górnych i nad Soliną, byłem w Puszczy Białowieskiej i nad zalewem w Siemianówce. Tym razem zapraszam na Mierzeję Wiślaną do Krynicy Morskiej, najmniejszego miasta w Polsce. Mierzeja Wiślana to Park Krajobrazowy szerokość od 800 m do dwóch kilometrów otoczony z jednej strony wodami Zalewu Wiślanego a z drugiej wodami Zatoki Gdańskiej. Liczna baza hoteli nad samym morzem z widokiem na morze i las nie jest gorsza od hoteli innych znanych Europejskich kurortów tłumnie odwiedzanych przez rodaków. Doskonała baza wypadowa do Gdańska i Sopotu i do Zoo w Oliwie. Do zamku w Malborku godzina jazdy. Z Elbląga przejażdżka statkiem kanałem Elbląskim po pochylniach jedynych takich w Europie. Tylko ci co nigdzie nie byli w Polsce a raz wyjechali za granice opowiadają gdzie to oni nie byli i co nie widzieli. Plaża w Krynicy Morskiej naturalna, czysta i szeroka jak dla mnie bije plaże w Rymini przy ulicy Zabagno, śmierdzącą rozkładającymi się resztkami wydobytymi z piaskiem z morza przez pogłębiarki.
~Jan
17 kwietnia, 2016Polska ma bardzo dużo przepięknych i niepowtarzalnych miejsc. Byłem w Bieszczadach, w Ustrzykach Górnych i nad Soliną, byłem w Puszczy Białowieskiej i nad zalewem w Siemianówce. Tym razem zapraszam na Mierzeję Wiślaną do Krynicy Morskiej, najmniejszego miasta w Polsce. Mierzeja Wiślana to Park Krajobrazowy szerokość od 800 m do dwóch kilometrów otoczony z jednej strony wodami Zalewu Wiślanego a z drugiej wodami Zatoki Gdańskiej. Liczna baza hoteli nad samym morzem z widokiem na morze i las nie jest gorsza od hoteli innych znanych Europejskich kurortów tłumnie odwiedzanych przez rodaków. Doskonała baza wypadowa do Gdańska i Sopotu i do Zoo w Oliwie. Do zamku w Malborku godzina jazdy. Z Elbląga przejażdżka statkiem kanałem Elbląskim po pochylniach jedynych takich w Europie. Tylko ci co nigdzie nie byli w Polsce a raz wyjechali za granice opowiadają gdzie to oni nie byli i co nie widzieli. Plaża w Krynicy Morskiej naturalna, czysta i szeroka jak dla mnie bije plaże w Rymini przy ulicy Zabagno, śmierdzącą rozkładającymi się resztkami wydobytymi z piaskiem z morza przez pogłębiarki.
~Kasieńka
9 grudnia, 2015Cześć, ja osobiście bardzo polecam Ośrodek Wypoczynkowy NATURA PARK w Bieszczadach. Byliśmy tam w zeszłym roku ze znajomymi i mogę go serdecznie polecić. Ośrodek jest bardzo duży, jeśli chodzi o noclegi są tam dwa hotele i domki drewniane, które bardzo polecam. Sami mieszkaliśmy w takim domku ośmioosobowym i miał bardzo klimatyczny wystrój w stylu myśliwskim, na dworze grill. Ośrodek odpowiedni jest dla miłośników przyrody, znajduje się tam wiele szlaków turystycznych, gdzie można godzinami spacerować na łonie natury. Na terenie ośrodka znajduje się stajnia – coś dla miłośników jazdy konnej, Park linowy dla dzieciaków, basen odkryty, sauny – banie ruskie, można jechać na wycieczkę quad’ami oraz przyjechać własnym autem terenowym i zwiedzić szlaki off road’owe, których jest tam sporo. Znajduje się tam również restauracja i bar z przepysznym jedzonkiem, a także pizzeria. Podczas pobytu tygodniowego mieliśmy tam mnóstwo atrakcji między innymi: Centrum Szkła w Krośnie, Park Miniatur budownictwa sakralnego regionu, degustacja piwa w browarze bieszczadzkim, rejs statkiem po Solinie, kolejka bieszczadzka, degustacja najlepszych pstrągów chyba na świecie, degustacja potraw bojkowsko-łemkowskich, spotkanie z prawdziwym zakapiorem, zabawa ,ognisko z pieczeniem kiełbasek.
Ceny są przystępne, a miejsce cudowne. Podaję adres strony : http://naturapark.eu/ oraz numer telefonu i maila do przemiłej pani, którą można o wszystko zapytać: 506 323 488 marketing@naturapark.eu.
Ponad to dowiedziałam się, że prowadzą oni również biuro turystyczne i mają do zaoferowania kilka innych miejsc, mam nadzieję, że tak samo wspaniałych jak Natura Park! Dzwonię tam niedługo i zamawiam jakiś wyjazd na ferie, bo wiem, że to sprawdzone miejsce.
~Kasieńka
9 grudnia, 2015Cześć, ja osobiście bardzo polecam Ośrodek Wypoczynkowy NATURA PARK w Bieszczadach. Byliśmy tam w zeszłym roku ze znajomymi i mogę go serdecznie polecić. Ośrodek jest bardzo duży, jeśli chodzi o noclegi są tam dwa hotele i domki drewniane, które bardzo polecam. Sami mieszkaliśmy w takim domku ośmioosobowym i miał bardzo klimatyczny wystrój w stylu myśliwskim, na dworze grill. Ośrodek odpowiedni jest dla miłośników przyrody, znajduje się tam wiele szlaków turystycznych, gdzie można godzinami spacerować na łonie natury. Na terenie ośrodka znajduje się stajnia – coś dla miłośników jazdy konnej, Park linowy dla dzieciaków, basen odkryty, sauny – banie ruskie, można jechać na wycieczkę quad’ami oraz przyjechać własnym autem terenowym i zwiedzić szlaki off road’owe, których jest tam sporo. Znajduje się tam również restauracja i bar z przepysznym jedzonkiem, a także pizzeria. Podczas pobytu tygodniowego mieliśmy tam mnóstwo atrakcji między innymi: Centrum Szkła w Krośnie, Park Miniatur budownictwa sakralnego regionu, degustacja piwa w browarze bieszczadzkim, rejs statkiem po Solinie, kolejka bieszczadzka, degustacja najlepszych pstrągów chyba na świecie, degustacja potraw bojkowsko-łemkowskich, spotkanie z prawdziwym zakapiorem, zabawa ,ognisko z pieczeniem kiełbasek.
Ceny są przystępne, a miejsce cudowne. Podaję adres strony : http://naturapark.eu/ oraz numer telefonu i maila do przemiłej pani, którą można o wszystko zapytać: 506 323 488 marketing@naturapark.eu.
Ponad to dowiedziałam się, że prowadzą oni również biuro turystyczne i mają do zaoferowania kilka innych miejsc, mam nadzieję, że tak samo wspaniałych jak Natura Park! Dzwonię tam niedługo i zamawiam jakiś wyjazd na ferie, bo wiem, że to sprawdzone miejsce.
~polakogruzin
18 listopada, 2015Zdecydowanie zamiast Torunia proponuje Bydgoszcz – największy park w obrębie miasta w Polsce, zielone skwery i ukryte parki, przepiękna Wyspa Młyńska i kameralna Starówka. Poza tym okolice – kujawsko-pomorskie ma podobne ukształtowanie jak Warmia i Mazury. Lasy, jeziora, górki i pagórki 🙂 Polecam!
~polakogruzin
18 listopada, 2015Zdecydowanie zamiast Torunia proponuje Bydgoszcz – największy park w obrębie miasta w Polsce, zielone skwery i ukryte parki, przepiękna Wyspa Młyńska i kameralna Starówka. Poza tym okolice – kujawsko-pomorskie ma podobne ukształtowanie jak Warmia i Mazury. Lasy, jeziora, górki i pagórki 🙂 Polecam!
~kenomka
29 października, 2015My żeśmy tydzień temu wybrali się do Sopotu na weekend. Poza sezonem więc znaleźliśmy na nocujznami.pl tanie noclegi. Piękna jesień pozwoliła nam cieszyć się urokami tego miasteczka.
~kenomka
29 października, 2015My żeśmy tydzień temu wybrali się do Sopotu na weekend. Poza sezonem więc znaleźliśmy na nocujznami.pl tanie noclegi. Piękna jesień pozwoliła nam cieszyć się urokami tego miasteczka.
~Remik
9 września, 2015Ja na weekend polecam wycieczkę do Niemiec do parku przygody Kulturinsel. Któż z nas nie marzył będąc dzieckiem o spaniu w domku na drzewie rodem z Ameryki? 😉 Ja to marzenie spełniłem właśnie tam, bo hotel to domki na drzewach 😀 Fantastyczna sprawa zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych.
~Remik
9 września, 2015Ja na weekend polecam wycieczkę do Niemiec do parku przygody Kulturinsel. Któż z nas nie marzył będąc dzieckiem o spaniu w domku na drzewie rodem z Ameryki? 😉 Ja to marzenie spełniłem właśnie tam, bo hotel to domki na drzewach 😀 Fantastyczna sprawa zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych.
~Krzysztof
4 września, 2015Polecam niewielką górę w pobliżu Wadowic. Nazywa się Leskowiec. 🙂
~Krzysztof
4 września, 2015Polecam niewielką górę w pobliżu Wadowic. Nazywa się Leskowiec. 🙂
~Daniel
27 sierpnia, 2015Co do kierunków w Polsce mam duże doświadczenie, tylko problem polega na tym, kto i co lubi podziwiać. Z przyrodniczych moje rodzime Bieszczady jak najbardziej, tylko warto wcześniej zaplanować podróż, bo klika dni na pewno warto poświęcić, podobnie też będą Tatry, Beskidy, Sudety, góry Świętokrzyskie, Pogórza itp. a także inne charakterystyczne miejsca Pomorze, pojezierza, puszcze, Jura Krakowsko-Częstochowska oraz miejsca historyczne i inne.
Właśnie dlatego polecam stronę: http://poznajswojkraj.blogspot.com , bo tutaj powstaje swoisty opis różnych ciekawych miejsc w Polsce.
~Daniel
27 sierpnia, 2015Co do kierunków w Polsce mam duże doświadczenie, tylko problem polega na tym, kto i co lubi podziwiać. Z przyrodniczych moje rodzime Bieszczady jak najbardziej, tylko warto wcześniej zaplanować podróż, bo klika dni na pewno warto poświęcić, podobnie też będą Tatry, Beskidy, Sudety, góry Świętokrzyskie, Pogórza itp. a także inne charakterystyczne miejsca Pomorze, pojezierza, puszcze, Jura Krakowsko-Częstochowska oraz miejsca historyczne i inne.
Właśnie dlatego polecam stronę: http://poznajswojkraj.blogspot.com , bo tutaj powstaje swoisty opis różnych ciekawych miejsc w Polsce.
~Dorota
5 czerwca, 2015A gdyby ktoś na przekór chciał ominąć najpopularniejsze miejsca i pojechać w mniej zatłoczone to polecam Beskid Niski, a jeszcze bardziej Góry Sanocko-Turczańskie, Dolinę Sanu i Pogórze Przemysko – Dynowskie. Góry w prawdzie niewysokie, ale widoki piękne, lasy dziewicze i rzeki rwące i czyste, a do tego spokój.
~Dorota
5 czerwca, 2015A gdyby ktoś na przekór chciał ominąć najpopularniejsze miejsca i pojechać w mniej zatłoczone to polecam Beskid Niski, a jeszcze bardziej Góry Sanocko-Turczańskie, Dolinę Sanu i Pogórze Przemysko – Dynowskie. Góry w prawdzie niewysokie, ale widoki piękne, lasy dziewicze i rzeki rwące i czyste, a do tego spokój.
~Dolnośląski Podróżnik
4 czerwca, 2015Góry Sowie!!
~Dolnośląski Podróżnik
4 czerwca, 2015Góry Sowie!!
~Irmina Napora
4 czerwca, 2015Ja z kolei gorąco polelam Lanckoronę, jest taka zaczarowana, pełna kolorów, zapachu igliwia a w koło unoszą się anioły…, pełno aniołów! 🙂
Agnieszka Ptaszyńska
4 czerwca, 2015jadę w sobotę 🙂
~Irmina Napora
4 czerwca, 2015Ja z kolei gorąco polelam Lanckoronę, jest taka zaczarowana, pełna kolorów, zapachu igliwia a w koło unoszą się anioły…, pełno aniołów! 🙂
Agnieszka Ptaszyńska
4 czerwca, 2015jadę w sobotę 🙂
~WesteR
1 czerwca, 2015Bardzo ciekawy artykuł, ale według mnie te miejsca już są tak bardzo znane.
Osobiście zaproponował bym Państwu wizytę w Pszczewie. Bardzo piękna i spokojna miejscowość, otoczona kilkunastoma jeziorami, naprawdę zapraszam w odwiedziny do nas. Idealne miejsce na wypoczynek dla osób lubujących się w aktywnym wypoczynku nad wodą. Poza jeziorami kraina jest bogata w piękne lasy które idealnie się nadają na piesze wędrówki.
W tym roku w naszej okolicy wybudowany 3 wieże widokowe. Jedna z nich znajduje się w lesie nad jeziorem Chłop – serwuje nam bardzo piękny krajobraz lasu i jeziora.
Pozdrawiam
Sylwester
~WesteR
1 czerwca, 2015Bardzo ciekawy artykuł, ale według mnie te miejsca już są tak bardzo znane.
Osobiście zaproponował bym Państwu wizytę w Pszczewie. Bardzo piękna i spokojna miejscowość, otoczona kilkunastoma jeziorami, naprawdę zapraszam w odwiedziny do nas. Idealne miejsce na wypoczynek dla osób lubujących się w aktywnym wypoczynku nad wodą. Poza jeziorami kraina jest bogata w piękne lasy które idealnie się nadają na piesze wędrówki.
W tym roku w naszej okolicy wybudowany 3 wieże widokowe. Jedna z nich znajduje się w lesie nad jeziorem Chłop – serwuje nam bardzo piękny krajobraz lasu i jeziora.
Pozdrawiam
Sylwester
~Renata
18 maja, 2015Zielona Góra jest też ciekawą opcją na strat (z Warszawy). Zapytacie się mnie dlaczego, a ja wam odpowiem, że podróż tam kosztuje tylko 89zł od sprint air (niestety mają tylko określoną pulę biletów w tej cenie, ale stosunkowo łatwo je zdobyć). Zielona Góra jest dobrym punktem startowym, z tego miejsca można bardzo szybko trafić do innych miast i atrakcji turystycznych 🙂
~Renata
18 maja, 2015Zielona Góra jest też ciekawą opcją na strat (z Warszawy). Zapytacie się mnie dlaczego, a ja wam odpowiem, że podróż tam kosztuje tylko 89zł od sprint air (niestety mają tylko określoną pulę biletów w tej cenie, ale stosunkowo łatwo je zdobyć). Zielona Góra jest dobrym punktem startowym, z tego miejsca można bardzo szybko trafić do innych miast i atrakcji turystycznych 🙂
~nulka
10 maja, 2015A ja proponuję to miejsce http://dolinaslupi.spanie.pl/
Byłam w zeszłym roku, cisza i spokój, bardzo mili ludzie. W tym roku podobno ośrodek zmienił nazwę na U Marka nad Rozlewiskiem http://nadrozlewiskiem-krzynia.pl.tl/ – z tego co dzwoniłam w celu rezerwacji domku ceny do sporej negocjacji usmiech.gif Dla ludzi cniących ciszę, prywatność i spokój idealne miejsze.
~nulka
10 maja, 2015A ja proponuję to miejsce http://dolinaslupi.spanie.pl/
Byłam w zeszłym roku, cisza i spokój, bardzo mili ludzie. W tym roku podobno ośrodek zmienił nazwę na U Marka nad Rozlewiskiem http://nadrozlewiskiem-krzynia.pl.tl/ – z tego co dzwoniłam w celu rezerwacji domku ceny do sporej negocjacji usmiech.gif Dla ludzi cniących ciszę, prywatność i spokój idealne miejsze.
~Madusia
27 lutego, 2015Lanckoronę koniecznie polecam, ja byłam pod koniec czerwca i prezentowała się absolutnie fantastycznie. 🙂 Żywiec i okolice mam zwiedzone od czasów podstawówki kilka razy wzdłuż i wszerz i też koniecznie wszystkim polecam. Góry Stołowe i Kotlina Kłodzka też są fantastyczne. generalnie nie byłam na Kaszubach, ale z Krakowa to zdecydowanie jest kawałek drogi i ciężko tam na weekend się wybrać, jedynie na jakiś przedłużony, może w sierpniu, bo tak w zeszłym roku zwiedziłam m.in. Toruń. 🙂
generalnie wszystkie miejsca o których napisałaś są świetne i już nie mogę się doczekać wiosny, żeby znowu gdzieś ruszyć na wycieczkę. 😉
pozdrawiam.
~Madusia
27 lutego, 2015Lanckoronę koniecznie polecam, ja byłam pod koniec czerwca i prezentowała się absolutnie fantastycznie. 🙂 Żywiec i okolice mam zwiedzone od czasów podstawówki kilka razy wzdłuż i wszerz i też koniecznie wszystkim polecam. Góry Stołowe i Kotlina Kłodzka też są fantastyczne. generalnie nie byłam na Kaszubach, ale z Krakowa to zdecydowanie jest kawałek drogi i ciężko tam na weekend się wybrać, jedynie na jakiś przedłużony, może w sierpniu, bo tak w zeszłym roku zwiedziłam m.in. Toruń. 🙂
generalnie wszystkie miejsca o których napisałaś są świetne i już nie mogę się doczekać wiosny, żeby znowu gdzieś ruszyć na wycieczkę. 😉
pozdrawiam.
~agulec
10 lutego, 2015No ja w tym roku Kaszuby atakuję:) Już wieki nie byłam. Każde z miejsc, które pokazałaś jest piękne. Moje serce porwał Toruń oraz Lanckorona!
~agulec
10 lutego, 2015No ja w tym roku Kaszuby atakuję:) Już wieki nie byłam. Każde z miejsc, które pokazałaś jest piękne. Moje serce porwał Toruń oraz Lanckorona!
~Natalia
9 lutego, 2015Biorę Beskid Żywiecki i Bieszczady!!
~Natalia
9 lutego, 2015Biorę Beskid Żywiecki i Bieszczady!!
~Natalia
9 lutego, 2015Biorę Beskid Żywiecki i Bieszczady!
~Natalia
9 lutego, 2015Biorę Beskid Żywiecki i Bieszczady!
~Szymon Podróżnik
9 lutego, 2015Dla mnie na 1 miejscu takich statystyk zawsze będzie Beskid Niski, ale może dobrze, że napisałaś, będzie więcej ciszy i spokoju dla mnie 😉
~Szymon Podróżnik
9 lutego, 2015Dla mnie na 1 miejscu takich statystyk zawsze będzie Beskid Niski, ale może dobrze, że napisałaś, będzie więcej ciszy i spokoju dla mnie 😉
~Ewa
9 lutego, 2015W tym roku Cieszyn! A co jeszcze? Zobaczymy, nie wszystko można i chce się planować 🙂
Ps. Świetna lista!
~Ewa
9 lutego, 2015W tym roku Cieszyn! A co jeszcze? Zobaczymy, nie wszystko można i chce się planować 🙂
Ps. Świetna lista!
~Ollie
8 lutego, 2015Parę z wymienionych miejsc widziałam, ale jeszcze tak wielu nie! Do niektórych czuję spory sentyment, ale przecież czas na nowe wspomnienia 🙂 Trzeba planować nowe przygody 😉 Ciekawe zestawienie, warte uwagi.
~Ollie
8 lutego, 2015Parę z wymienionych miejsc widziałam, ale jeszcze tak wielu nie! Do niektórych czuję spory sentyment, ale przecież czas na nowe wspomnienia 🙂 Trzeba planować nowe przygody 😉 Ciekawe zestawienie, warte uwagi.
~Mr_Szpak
8 lutego, 2015po pierwsze dziękuję ślicznie za umieszczenie linka do mnie…
po drugie Bieszczady cudowne, a kotlina Kłodzka to w zasadzie moje podwórko bo jestem z Wrocławia, więc często ruszam w tamte okolice w góry i mogę zdecydowanie polecić…
po trzecie Toruń jest na mojej liście od dawna, ale jakoś dotrzeć nie mogę…
po czwarte wiadomo że za rok powtórka… :))))
~Mr_Szpak
8 lutego, 2015po pierwsze dziękuję ślicznie za umieszczenie linka do mnie…
po drugie Bieszczady cudowne, a kotlina Kłodzka to w zasadzie moje podwórko bo jestem z Wrocławia, więc często ruszam w tamte okolice w góry i mogę zdecydowanie polecić…
po trzecie Toruń jest na mojej liście od dawna, ale jakoś dotrzeć nie mogę…
po czwarte wiadomo że za rok powtórka… :))))
~Monika
8 lutego, 2015Z własnego doświadczenia wiem, że Półwysep Helski może uzależnić. Poza tym mam wrażenie, że każdy może tam znaleźć coś dla siebie. Cieszyn i Lanckorona na zdjęciach wyglądają pięknie i może w końcu uda się je zobaczyć.
~Monika
8 lutego, 2015Z własnego doświadczenia wiem, że Półwysep Helski może uzależnić. Poza tym mam wrażenie, że każdy może tam znaleźć coś dla siebie. Cieszyn i Lanckorona na zdjęciach wyglądają pięknie i może w końcu uda się je zobaczyć.
~Kasia Marczewska
8 lutego, 2015Agnieszka, bardzo się cieszymy, że nasz opis Kaszub stał się dla Ciebie inspiracją 🙂 I dziękujemy za podlinkowanie Ruszaj w Drogę! Z Twoich miejsce to my koniecznie chcemy jechać jeszcze do Lanckorony. Ja byłam kiedyś, ale Maciek nie, a trzeba się spieszyć, bo takie miejsca nie trwają wiecznie. Tam jest cudownie. Do zobaczenia w Cieszynie! 🙂
~Agnieszka /Zależna w podróży
9 lutego, 2015Też się wybieram, ale chyba poczekam do wiosny
~Kasia Marczewska
8 lutego, 2015Agnieszka, bardzo się cieszymy, że nasz opis Kaszub stał się dla Ciebie inspiracją 🙂 I dziękujemy za podlinkowanie Ruszaj w Drogę! Z Twoich miejsce to my koniecznie chcemy jechać jeszcze do Lanckorony. Ja byłam kiedyś, ale Maciek nie, a trzeba się spieszyć, bo takie miejsca nie trwają wiecznie. Tam jest cudownie. Do zobaczenia w Cieszynie! 🙂
~Agnieszka /Zależna w podróży
9 lutego, 2015Też się wybieram, ale chyba poczekam do wiosny
~kami
8 lutego, 2015Cieszyn, najlepiej! <3 zaczarowało mnie to miasto, jakaś dziwna magia tam jest, mogę wracać i wracać i zawsze mi tam mało czasu! Fajnie, że się tam niedługo wszyscy spotkamy!
Od paru lat chodzi za mną Lanckorona, ale jakoś nie mogę się wybrać… w tym roku już musi się udać! a i do Torunia chociaż na jeden dzień chciałabym wrócić!
~Jordan
30 października, 2015Sam jestem zakochany w Cieszynie <3 i staram się tam wracać każdego roku 😉 Natomiast nigdy nie byłem w Toruniu czego wielce żałuję. No nic mam nadzieję, że w przyszłości się to zmieni i w końcu zobaczę miasto Kopernika 😉
~kami
8 lutego, 2015Cieszyn, najlepiej! <3 zaczarowało mnie to miasto, jakaś dziwna magia tam jest, mogę wracać i wracać i zawsze mi tam mało czasu! Fajnie, że się tam niedługo wszyscy spotkamy!
Od paru lat chodzi za mną Lanckorona, ale jakoś nie mogę się wybrać… w tym roku już musi się udać! a i do Torunia chociaż na jeden dzień chciałabym wrócić!
~Jordan
30 października, 2015Sam jestem zakochany w Cieszynie <3 i staram się tam wracać każdego roku 😉 Natomiast nigdy nie byłem w Toruniu czego wielce żałuję. No nic mam nadzieję, że w przyszłości się to zmieni i w końcu zobaczę miasto Kopernika 😉
~Natalia z Bieguna Wschodniego
8 lutego, 2015Dzięki za podlinkowanie. Jakże mi miło widząc tak ciepłą rekomendację! Rzeczywiście, Bieszczady są miejscem, które uwielbiam. Czy to aż tak czuć między wierszami? ^^
~Agnieszka /Zależna w podróży
9 lutego, 2015Nawet jeśli nie między wierszami, to na spotkaniu na żywo. Ale tak 🙂 czuć 🙂
~Natalia z Bieguna Wschodniego
8 lutego, 2015Dzięki za podlinkowanie. Jakże mi miło widząc tak ciepłą rekomendację! Rzeczywiście, Bieszczady są miejscem, które uwielbiam. Czy to aż tak czuć między wierszami? ^^
~Agnieszka /Zależna w podróży
9 lutego, 2015Nawet jeśli nie między wierszami, to na spotkaniu na żywo. Ale tak 🙂 czuć 🙂
~TroPiMy
8 lutego, 2015Cieszymy się, że nasze wspomnienia z Białowieży znalazły uznanie 🙂 Co prawda żubry widzieliśmy tylko w rezerwacie, bo mimo wstania na wschód słońca żyjących na wolności nie udało się spotkać, to robią wrażenie. Polecamy Puszczę Białowieską.
~TroPiMy
8 lutego, 2015Cieszymy się, że nasze wspomnienia z Białowieży znalazły uznanie 🙂 Co prawda żubry widzieliśmy tylko w rezerwacie, bo mimo wstania na wschód słońca żyjących na wolności nie udało się spotkać, to robią wrażenie. Polecamy Puszczę Białowieską.
~Gosia / Rodzynki Sułtańskie
8 lutego, 2015Do kilku z tych miejsc mam szczególny sentyment. Pętla Wielkopolski, Beskid Żywiecki, Puszcza Białowieska. Nie było mnie w Bieszczadach (wstyd!), a zdobycie Korony Gór Polskich to też moje małe marzenie. Bardzo chciałabym przejść całą południową i może wschodnią granicę Polski (choćby w kawałkach, wiadomo!) – co wakacje coś stało na przeszkodzie, a teraz byłaby to dla mnie prawdziwa wyprawa 😉
P.S. Ja takie podsumowania bardzo lubię, więc tak, powtórka za rok: koniecznie! 😉
~Agnieszka /Zależna w podróży
9 lutego, 2015Wschodnią też bym przeszła! Dla nas, tych z Zachodu, to prawdziwa egzotyka 😀
~Gosia / Rodzynki Sułtańskie
8 lutego, 2015Do kilku z tych miejsc mam szczególny sentyment. Pętla Wielkopolski, Beskid Żywiecki, Puszcza Białowieska. Nie było mnie w Bieszczadach (wstyd!), a zdobycie Korony Gór Polskich to też moje małe marzenie. Bardzo chciałabym przejść całą południową i może wschodnią granicę Polski (choćby w kawałkach, wiadomo!) – co wakacje coś stało na przeszkodzie, a teraz byłaby to dla mnie prawdziwa wyprawa 😉
P.S. Ja takie podsumowania bardzo lubię, więc tak, powtórka za rok: koniecznie! 😉
~Agnieszka /Zależna w podróży
9 lutego, 2015Wschodnią też bym przeszła! Dla nas, tych z Zachodu, to prawdziwa egzotyka 😀