Sign up with your email address to be the first to know about new products, VIP offers, blog features & more.
[mc4wp_form id="5505"]
Zrzut ekranu 2020-05-21 o 16.28.04 (1)

E-book dla każdej kobiety, która chce podróżować w ciąży

Gdy zaszłam w ciążę, pytałam lekarzy: czy wolno mi latać samolotem? Czy mogę chodzić po górach? I czy podróż do Chin to szaleństwo podpadające pod odebranie praw rodzicielskich? Internet był pełen niejednoznacznych porad. Spędzałam całe noce na szukanie potrzebnych mi informacji.

Ten e-book powstał, byś ty mogła w tym czasie się wyspać!

Z brzuchem na pokład. Czy i jak podróżować w ciąży?” to kopalnia informacji na temat sposobów na zorganizowanie najlepszych wakacji w ciąży. 

button_kup-e-book (1)

Co znajdziesz w książce?

 • jakie są przeciwwskazania do podróżowania w ciąży?
 • na co należy zwracać uwagę przy podróży samolotem?
 • czy kobieta w ciąży może jeździć na długie samochodowe road tripy?
 • do jakich państw na pewno nie wolno Ci jechać w ciąży, a jakie są wręcz wskazane do podróżowania?
 • na co należy zwracać uwagę w czasie wakacji nad morzem?
 • czy chodzenie po górach jest bezpieczne?
 • co spakować do walizki, a co do bagażu podręcznego?
 • czy jakieś podróżnicze sporty są szczególnie zalecone w ciąży?

A także:

 • daję Ci gotową checklistę, która pomoże zaplanować idealny cel podróży
 • podróżniczki dzielą się swoimi doświadczeniami z podróży w ciąży
 • obalam najpopularniejsze mity o zakazach podróżowania
 • relacjonuję wyjazdy do czterech krajów Unii Europejskiej
 • podpowiadam w jakim przypadku można wyjechać na chorobowym

A to wszystko bez ściemy i lukru. Tylko sprawdzone fakty, porady i ostrzeżenia. 

Dlaczego napisałam e-book Z brzuchem na pokład?

Do napisania e-booka o ciąży zainspirowała mnie… ciąża.

Tak. Kilka miesięcy temu dowiedziałam się, że w naszej rodzinie zagości nowy podróżnik, a ja muszę odnaleźć w szafie ciążowe spodnie i poduszki do spania. Moje życie znowu zaczęło się kręcić wokół robienia testów krwi, a wyjazdy zaczęłam planować tak, by podejścia w górach nie były zbyt ostre i bym zawsze miała możliwość odpoczynku.

No właśnie! Bo teraz jestem już bogatsza o doświadczenia. Jak tylko zaczęłam planować pierwszy ciążowy wyjazd, przypomniałam sobie swoje zdenerwowanie w pierwszej ciąży. Jak bałam się latać samolotem, denerwowałam na myśl o zmianie temperatury otoczenia i jakie miałam problemy ze znalezieniem potrzebnych mi informacji, a porady w artykułach na popularnych portalach po prostu przeczyły sobie nawzajem.

Teraz, po trzech latach przejrzałam internet i sprawdziłam czy coś się w tej sprawie zmieniło. Niewątpliwie powstały kolejne artykuły – dobre, lub trochę gorsze. Jednak nadal nie znalazłam pełnego kompendium wiedzy o podróżowaniu w ciąży.

A ja nie od dziś wyznaję zasadę, że jeśli czegoś nie ma, a jest potrzebne, to muszę to stworzyć!

Otworzyłam edytor tekstu i przez miesiąc zbierałam informacje i dane o wszystkim, co mogłoby dotyczyć podróżowania kobiet w ciąży. Nabytą wiedzę przesiewałam przez swoje własne intuicyjne sito, aż w końcu na prawie 80 stronach spisałam wszystko to, co wydało mi się najważniejsze. Moje założenie było jasne:

Chcę, by każda kobieta, która wybiera się w podróż, w jednym miejscu znalazła odpowiedzi na wszystkie męczące ją pytania.

Dziś, gdy oddaję książkę w wasze ręce, mam nadzieję, że mi się to udało i że pomoże wam w każdej możliwej sytuacji – czy to w kajaku czy na alpejskiej ścieżce. Życzę wam owocnej lektury i do zobaczenia na szlaku!

Z brzuchem na pokład

Kupujesz – pomagasz

 

Wspieramy inicjatywę SPA dla mam. Wspieramy mamy!

Z każdego sprzedanego e-booka 10% zysków przelewam na konto inicjatywy SPA dla mam, która wspiera bliskich osób z niepełnosprawnościami. Więcej o ich działaniach przeczytacie na fanpage’u inicjatywy.

Z brzuchem na pokład

Agnieszka Ptaszynska

Agnieszka Ptaszyńska (1988) – filolożka polska, autorka bloga podróżniczego Zależna w podróży, a także przewodników turystycznych po Włoszech i Berlinie. Jej książki były wydawane m.in. przez wydawnictwa Pascal i Bezdroża. Finalistka Mistrzostw Blogerów i Travelerów National Geographic.

Jako blogerka podróżnicza działa od 9 lat. W tym czasie odwiedziła kraje Azji, Afryki i Ameryki Północnej, ale jej konik to Włochy, a zwłaszcza Sycylia, gdzie spędziła już 150 dni. To właśnie do Włoch stara się wracać kilka razy w roku i odkrywać coraz nowsze zakątki, tak północnych gór, jak i południowych wysp. Na pytanie, jaki jest najważniejszy artykuł, jaki w życiu napisała, odpowiada, że proekologiczny “Dlaczego nie popłynęłam w luksusowy rejs?“.

Nie lubi się określać jako blogerka parentingowa, ale musi przyznać, że coraz częściej pisze o podróżowaniu z dzieckiem. W menu bloga znajdziecie teksty o podróżowaniu w ciąży, z niemowlakiem, a każdy nowy artykuł posiada dołączoną ramkę “Co na to Kora?”, w którym patrzymy na podróż oczyma dziecka.

Prywatnie mama dwuletniej Kory i nienarodzonego jeszcze „dzidziusia”. Wielbicielka dobrej kawy z książką, najchętniej w ładnej kawiarni. Na Facebooku prowadzi grupę „Pokaż dzieciom Polskę i świat”.

Z brzuchem na pokład

Opinie o książce

Magda Piotrowicz-Zbieraj, autorka bloga www.zbierajsie.pl

Ciąża widziana okiem doświadczonej podróżniczki. Agnieszka niczym najlepsza przyjaciółka podpowiada nam o swoich doświadczeniach, o tym na co zwrócić uwagę planując podróże podczas ciąży i o co warto zapytać lekarza by z podróżowania nie rezygnować, ale robić to bezpiecznie i komfortowo. Jeśli w Twojej głowie kotłuje się milion pytań o podróżowanie w ciąży koniecznie zajrzyj do tego e-booka.

Magdalena Bodnari, autorka bloga www.podrozujacarodzina.pl

Książka Agnieszki to fantastyczny poradnik o tym, jak rozważnie podjąć decyzję o podróżowaniu w ciąży i ruszyć w drogę bez paniki, rozsądnym krokiem. Autorka punktuje wszystkie sprawy, od tych super ważnych, jak kwestie medyczne i ubezpieczeniowe, przez wyliczankę doskonałych aktywności, które mają być oceną sytuacji, a mogą stać się inspiracją. Wszystko okraszone jest poradami wielu doświadczonych podróżniczek. Choć dwie ciąże mam już za sobą dowiedziałam się wielu ciekawostek i polecam z całego serca.  

Kamila Florczak, autorka bloga www.readyforboarding.pl

E-book “Z brzuchem na pokład” jest świetną pozycją zarówno dla przyszłych mam, jak i ich najbliższych. Zawiera mnóstwo praktycznych porad, które pomogą w podjęciu nie tylko decyzji CZY podróżować, ale również JAK, KIEDY i GDZIE. Agnieszka bardzo kompleksowo zaadresowała temat zarówno samej podróży jak i przygotowań do niej bez względu na to czy jest to krótki weekendowy wypad, czy dłuższy wyjazd. Lektura e-booka sprawi, że kobieta planująca ciąża lub w ciąży będzie mogła być bardziej świadoma wielu aspektów związanych z bezpiecznym podróżowaniem w ciąży, a sam wyjazd stanie się przyjemnością.