Zwiedzanie południowego wschodu Sycylii


Jeśli mam wybrać najpiękniejszy region Sycylii, to byłby to właśnie południowy wschód. Bardzo zachęcam was do jego zwiedzenia! Z Trapani niestety jest tu dość daleko, ale za to z Katanii kwestia godziny, dwóch godzin. Nie napisałam o niej jeszcze dużo tekstów, ale podzielę się z wami chociaż kilkoma wskazówkami, co tutaj zobaczyć.

[wp_geo_map]

Polecane miejsca na południowym wschodzie wyspy

  • Syrakuzy. Duże miasto, oddalone godzinę drogi od Katanii. Cechuje się wieloma atrakcjami, do których należą tak ruiny greckie, jak i nowoczesny kościół. Wspaniałe miejsce!
  • Noto. Gdy byłam tu pierwszy raz, uznałam je za najpiękniejsze miasto na wyspie. Potem przyjechałam w sezonie i trochę zraziła mnie ilość turystów. Ale to oczywiście nie zmienia faktu, że jest przepiękne
  • Miejsca nieopisane, ale polecane: inne miasta doliny Noto wpisane na listę UNESCO: Modica, Ragusa, Scicli (przepiękne i wolne od turystów!)
  • Marzamemi, niegdyś wioska rybacka, dziś turystyczna destynacja. Niezwykle urokliwa.
  • Nekropolia Pantalica. Niełatwo tu dojechać, ale jak już dojedziecie, to zostańcie w okolicy na noc. Niesamowite skały, które niegdyś służyły za grobowce. Dziś znajduje się tu rezerwat przyrody, po którym godzinami można spacerować. Żeby było jasne – mówimy o górskim trekingu.

O tych ostatnich miejscach co prawda nie ma osobnych notek, ale pisałam o nich w tekście o wycieczce dookoła wyspy. Pamiętajcie też, by zajrzeć do kategorii tekstów o prowincji Katanii.

Brak komentarzy.

Co myślisz?

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *