Palermo – zwiedzanie okolic


Do Palermo latają samoloty z Berlina, ale bardzo łatwo dotrzecie też tutaj z zachodu wyspy czyli z Trapani, gdzie najprawdopodobniej lecicie. Ot godzina drogi i jesteście. Czy warto? Bezsprzecznie. Zwiedzanie Palermo trudno porównać do zwiedzania jakiegokolwiek miasta Europy. Możliwe, że je znienawidzicie (za wszechobecny syf), ale być może pokochacie (za życie, jakie tu się toczy). A! I pamiętajcie, że tutejsze kościoły są na liście UNESCO!

[wp_geo_map]

Napisałam o Palermo i okolicach niewiele. Z pewnością najbardziej przydatny będzie dla was tekst o 12 powodach, by odwiedzić Palermo. Zajrzyjcie też na zdjęcia z Monreale. A i pamiętajcie, że Castellammare del Golfo jest jakieś pół godziny stąd, więc nie zapomnijcie zajrzeć do spisu notek o prowincji Trapani.

  • Palermo: 12 powodów, by odwiedzić stolicę Sycylii, czyli przygotowany dla was praktyczny przewodnik po okolicy. Możecie wydrukować tę listę i w czasie zwiedzania odznaczać jej punkty. Napisałam też o Palermo od tej gorszej strony i o tutejszym targu
  • Monreale: rewelacyjny klasztor normański przy Palermo, wpisany na listę UNESCO. Właściwie niemożliwe jest bycie w Palermo i nieodwiedzenie Monreale. Tzn. możliwe jest. Ale przeze mnie niepolecane. Monreale to na pewno jedna z 10 największych atrakcji wyspy.

Brak komentarzy.

Co myślisz?

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *