Niemcy – ciekawe miejsca

OPISANE MIEJSCA:

OGÓLNIE

BERLIN I BRANDENBURGIA

BAWARIA

NADRENIA PÓŁNOCNA-WASTFALIA

DOLNA SAKSONIA

SAKSONIA

PicMonkey Collage

Moje rodzinne miasto znajduje się jakieś 150 km od granicy z Niemcami. W jakiś sposób zawsze byłam tym państwem zafascynowana. Przez lata przejeżdżałam przez nie w drodze do Austrii, Włoch, Francji, nigdy nie zatrzymując się na dłużej.

A przecież kraj jest bogatą mieszanką tradycji, religii, świetnej kuchni i jeszcze lepszego piwa. 

Ponadto ciągnie mnie jakoś do Niemców. Znam kilku z nich i naprawdę lubię. Jest w nich jakieś takie rozłożenie poczucia obowiązku, pragnienie aktywnego życia i świadomość ekologicza, co sprawia, że bardzo łatwo nawiązuje mi się z nimi pozytywny kontakt

Bodajże w 2009 roku wybrałam się z tatą do Drezna i Saskiej Szwajcarii. Cudeńka! Zwłaszcza tę drugą polecam bardzo. W Dreźnie byłam potem jeszcze raz by odwiedzić znajomego.

Dopiero w 2012 roku postanowiłam wybrać się na dłużej do Berlina. Od tamtego momentu byłam już w nim trzykrotnie. Fascynuje mnie w nim praktycznie wszystko. Obserwowanie, jak to miasto się budzi, jak zmienia. Jak prężnie działa tu scena sztuki najnowszej i jak barwne jest życie ulicy. No i świadomość społeczna. Wszystko to sprawiło, że często powtarzam “mogłabym mieszkać w Berlinie, gdyby nie mówili tam po niemiecku”.

W 2014 roku zrobiłam sobie małą wycieczkę na zachód kraju. Konkretnie do Dusseldorfu i Osnabrucka. Czemu tam? Oczywiście odwiedzić znajomych.

Macie pytania dotyczące miejsc, w których byłam? Napiszcie!

6 Komentarzy
 • ~Antosia
  6 grudnia, 2016

  Hm Hm ;)) a tak się zastanawiam jak podróżujesz po Europie?:)) znając Twój styl to pewnie autostop! ;)) ale chciałam zapytać czy może polecasz podróżowanie busem? No i oczywiście jaki przewoźnik :))

  • Agnieszka Ptaszyńska
   6 grudnia, 2016

   Autostopem podróżowałam bardzo dużo. Teraz to się zmieniło. Bardzo lubię samochód – wtedy oczywiście też biorę autostopowiczów ;), a jak go nie mam, to uwielbiam pociąg. Zwłaszcza w Niemczech oferty kolei są ekstra!

 • ~Damian
  19 kwietnia, 2016

  Bardzo fajne zestawienie miejsce. Do tej pory w Niemczech bywałem raczej tylko przejazdem, ale chyba najwyższy czas to zmienić i przynajmniej tydzień poświecić na zwiedzanie. Dzięki za przedstawienie tak atrakcyjnych lokalizacji.

 • ~Danube
  7 września, 2015

  Świetny blog. Czytam z ciekawością. Też bardzo lubię Niemcy, to piękny kraj. Lubię też samych Niemców, ilekroć tam byłem, zawsze spotykałem się z życzliwością, czego nie mogę powiedzieć np. o Francuzach. Berlin jest super!

 • ~Marcin - NRWTrip
  4 sierpnia, 2015

  Zgadzam się z Tobą całkowicie. Obecnie mieszkam w Niemczech ale przy granicy z Holandią. Bardzo podoba mi się ten kraj, lecz uważam go za pominiętego przez polskich turystów. Myślę, że duży wpływ ma antypatia do narodu niemieckiego jak i brak promocji tego kraju w naszej ojczyźnie.

  • Rakarotravel
   6 czerwca, 2020

   Jako firma transportowa po przeczytaniu tego artykułu będziemy polecać podróż pociagiem. Zwiedzanie Niemiec jest wyjątkowe.

Co myślisz?

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *