Niemcy – ciekawe miejsca

OPISANE MIEJSCA:

OGÓLNIE

BERLIN I BRANDENBURGIA

BAWARIA

NADRENIA PÓŁNOCNA-WASTFALIA

DOLNA SAKSONIA

SAKSONIA

PicMonkey Collage

Moje rodzinne miasto znajduje się jakieś 150 km od granicy z Niemcami. W jakiś sposób zawsze byłam tym państwem zafascynowana. Przez lata przejeżdżałam przez nie w drodze do Austrii, Włoch, Francji, nigdy nie zatrzymując się na dłużej.

A przecież kraj jest bogatą mieszanką tradycji, religii, świetnej kuchni i jeszcze lepszego piwa. 

Ponadto ciągnie mnie jakoś do Niemców. Znam kilku z nich i naprawdę lubię. Jest w nich jakieś takie rozłożenie poczucia obowiązku, pragnienie aktywnego życia i świadomość ekologicza, co sprawia, że bardzo łatwo nawiązuje mi się z nimi pozytywny kontakt

Bodajże w 2009 roku wybrałam się z tatą do Drezna i Saskiej Szwajcarii. Cudeńka! Zwłaszcza tę drugą polecam bardzo. W Dreźnie byłam potem jeszcze raz by odwiedzić znajomego.

Dopiero w 2012 roku postanowiłam wybrać się na dłużej do Berlina. Od tamtego momentu byłam już w nim trzykrotnie. Fascynuje mnie w nim praktycznie wszystko. Obserwowanie, jak to miasto się budzi, jak zmienia. Jak prężnie działa tu scena sztuki najnowszej i jak barwne jest życie ulicy. No i świadomość społeczna. Wszystko to sprawiło, że często powtarzam “mogłabym mieszkać w Berlinie, gdyby nie mówili tam po niemiecku”.

W 2014 roku zrobiłam sobie małą wycieczkę na zachód kraju. Konkretnie do Dusseldorfu i Osnabrucka. Czemu tam? Oczywiście odwiedzić znajomych.

Macie pytania dotyczące miejsc, w których byłam? Napiszcie!

6 Komentarzy
 • ~Antosia
  6 grudnia, 2016

  Hm Hm ;)) a tak się zastanawiam jak podróżujesz po Europie?:)) znając Twój styl to pewnie autostop! ;)) ale chciałam zapytać czy może polecasz podróżowanie busem? No i oczywiście jaki przewoźnik :))

  • Agnieszka Ptaszyńska
   6 grudnia, 2016

   Autostopem podróżowałam bardzo dużo. Teraz to się zmieniło. Bardzo lubię samochód – wtedy oczywiście też biorę autostopowiczów ;), a jak go nie mam, to uwielbiam pociąg. Zwłaszcza w Niemczech oferty kolei są ekstra!

 • ~Damian
  19 kwietnia, 2016

  Bardzo fajne zestawienie miejsce. Do tej pory w Niemczech bywałem raczej tylko przejazdem, ale chyba najwyższy czas to zmienić i przynajmniej tydzień poświecić na zwiedzanie. Dzięki za przedstawienie tak atrakcyjnych lokalizacji.

 • ~Danube
  7 września, 2015

  Świetny blog. Czytam z ciekawością. Też bardzo lubię Niemcy, to piękny kraj. Lubię też samych Niemców, ilekroć tam byłem, zawsze spotykałem się z życzliwością, czego nie mogę powiedzieć np. o Francuzach. Berlin jest super!

 • ~Marcin - NRWTrip
  4 sierpnia, 2015

  Zgadzam się z Tobą całkowicie. Obecnie mieszkam w Niemczech ale przy granicy z Holandią. Bardzo podoba mi się ten kraj, lecz uważam go za pominiętego przez polskich turystów. Myślę, że duży wpływ ma antypatia do narodu niemieckiego jak i brak promocji tego kraju w naszej ojczyźnie.

  • Rakarotravel
   6 czerwca, 2020

   Jako firma transportowa po przeczytaniu tego artykułu będziemy polecać podróż pociagiem. Zwiedzanie Niemiec jest wyjątkowe.

Co myślisz?

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *