Zależna w podróży – blog podróżniczy z sensem

Niemcy – ciekawe miejsca

OPISANE MIEJSCA:

OGÓLNIE

BERLIN I BRANDENBURGIA

BAWARIA

NADRENIA PÓŁNOCNA-WASTFALIA

DOLNA SAKSONIA

SAKSONIA

Moje rodzinne miasto znajduje się jakieś 150 km od granicy z Niemcami. W jakiś sposób zawsze byłam tym państwem zafascynowana. Przez lata przejeżdżałam przez nie w drodze do Austrii, Włoch, Francji, nigdy nie zatrzymując się na dłużej.

A przecież kraj jest bogatą mieszanką tradycji, religii, świetnej kuchni i jeszcze lepszego piwa. 

Ponadto ciągnie mnie jakoś do Niemców. Znam kilku z nich i naprawdę lubię. Jest w nich jakieś takie rozłożenie poczucia obowiązku, pragnienie aktywnego życia i świadomość ekologicza, co sprawia, że bardzo łatwo nawiązuje mi się z nimi pozytywny kontakt

Bodajże w 2009 roku wybrałam się z tatą do Drezna i Saskiej Szwajcarii. Cudeńka! Zwłaszcza tę drugą polecam bardzo. W Dreźnie byłam potem jeszcze raz by odwiedzić znajomego.

Dopiero w 2012 roku postanowiłam wybrać się na dłużej do Berlina. Od tamtego momentu byłam już w nim trzykrotnie. Fascynuje mnie w nim praktycznie wszystko. Obserwowanie, jak to miasto się budzi, jak zmienia. Jak prężnie działa tu scena sztuki najnowszej i jak barwne jest życie ulicy. No i świadomość społeczna. Wszystko to sprawiło, że często powtarzam “mogłabym mieszkać w Berlinie, gdyby nie mówili tam po niemiecku”.

W 2014 roku zrobiłam sobie małą wycieczkę na zachód kraju. Konkretnie do Dusseldorfu i Osnabrucka. Czemu tam? Oczywiście odwiedzić znajomych.

Macie pytania dotyczące miejsc, w których byłam? Napiszcie!

Exit mobile version