Zależna w podróży – blog podróżniczy z sensem

Polska – opisane miejsca

 

Żaden podróżnik nie powinien nazywać się podróżnikiem, jeśli ignoruje odkrywanie swojego własnego kraju. Gdzieś przeczytałam to zdanie i stało się jednym z moich ulubionych. Odkrywać Polskę zaczęłam niedawno, zaledwie kilka lat temu. Staram się o niej regularnie pisać i pomóc wam odkrywać ją dla siebie. Wszak czasem wystarczy wolne popołudnie, by odbyć mikropodróż.

Wielkopolska i Małopolska – ziemie lepiej mi znane

Sama pochodzę z wielkopolskiego Leszna. Dzieciństwo spędzałam nad tutejszymi jeziorami. Bo – być może nie wiecie – Leszno znajduje się na pojezierzu. Mamy tu kilkadziesiąt jezior. Nic więc dziwnego, że od dziecka potrafię dobrze pływać.

Potem przyszły studia i kolejno Poznań i Kraków te dwa miasta swego czasu nazywałam “domem” i pewnie byłabym w nich niezłym przewodnikiem. Zwłaszcza, że w dużych skupiskach czuję się jak ryba w wodzie. Życie ulicy, knajpki, miejsca związane z kulturą – obcując z nimi jestem sobą.

Wiosną 2016 roku przeprowadzam się na Podhale, którego trochę się boję. Po pierwsze – będę mieszkać w niewielkiej mieścinie, jaką jest Rabka-Zdrój. Po drugie – moje przekonania obyczajowe raczej będą tu w poważnej mniejszości. To co w lewicowym Lesznie jest normalne, tu niekoniecznie musi być. 

Współpraca ze śląskim 

W 2015 roku podjęłam współpracę blogerską z województwem śląskim. W jej wyniku na blogu powstają kolejne teksty o województwie. Docelowo ma ich być kilkanaście. Z zainteresowaniem dokładnie zwiedzam Śląsk, Jurę, Zagłębie i Beskid i cieszę się, że mogę przeżyć tak świetną przygodę z poznawaniem własnego kraju. 

Ulubione teksty o Polsce

 

NAJCHĘTNIEJ CZYTANE TEKSTY PRZYDATNE W PLANOWANIU
Exit mobile version