Sycylia – ciekawe miejsca

Planujecie wakacje na Sycylii? Albo dopiero co stamtąd wróciliście i chętnie wspominacie śródziemnomorskie klimaty? Dobrze trafiliście! Na blogu znajdziecie kilkadziesiąt tekstów o wyspie. Sama spędziłam tu ponad 100 dni życia i chętnie się dzielę moimi spostrzeżeniami i radami

1 2 3
4 5

Kup program wycieczki po Sycylii!

Jedziecie do Włoch, ale nie macie czasu zaprojektować wycieczki? Boicie się przegapić jakieś miejsce, bo nie napisali o nim w przewodniku? Od tego macie mnie! Zajmuję się profesjonalnym układaniem planów wycieczek do Włoch. Więcej informacji znajdziecie tutaj! 

sycylia1

Ulubione miejsca na Sycylii

 • Dolina Noto. Dolina Noto została wpisana na listę UNESCO ze względu na niepowtarzalną nigdzie indziej barokową architekturę miast. Noto, Ragusa, Modica ale i mniejsze miejscowości olśniewają ciągle przypominają mi, bym do nich wracała.
 • Marettimo. Wyspa leżąca u wybrzeży Sycylii, na którą można dopłynąć promem z Trapani jest jakby z innego świata. To jedno z najspokojniejszych i najidealniejszych miejsc, jakie znam.
 • Saliny między Trapani i Marsalą. Baseny soli mienią się wieloma barwami. Na brzegu leżą białe pagórki soli. W tle migoczą nastrojowe wiatraki. I co najlepsze – z takimi widokami możemy wypić kawę w tutejszej kawiarni!
 • Taormina, ale tylko poza sezonem! Bez dwóch zdań to jedno z najpiękniejszych miasteczek na Sycylii, które nie bez kozery stało się turystycznym hitem. Niestety należy omijać je w czasie sezonu turystycznego. Jest zadeptane!
 • Monte Cofano. Jestem zachwycona tą wpadającą do morza górą! Niby ma tylko 700 metrów, ale fakt, że znajduje się na samym brzegu, powala i nadaje jej magiczności. Piesze szlaki przeprowadzą nas tak wokół niej, jak i na jej szczyt.

wlochy 1

NAJCHĘTNIEJ CZYTANE TEKSTY PRZYDATNE W PLANOWANIU
4 Komentarze
 • Kasia
  27 maja, 2020

  Najpiękniejsza wyspa na jakiej była, taka zielona

  • Agnieszka Ptaszyńska
   31 maja, 2020

   o, ciekawa opinia. A w jakim miesiącu byłaś? Bo Sycylia kojarzy się bardziej z ziemią spaloną słońcem, choć to prawda, że zimą jest zielona.

 • ~Aneta
  27 września, 2016

  Taormina wcale nie taka zadeptana 😉 W tym roku na początku lipca było trochę ludzi, ale bez przesady. Mniej więcej tyle co w innych bardziej znanych miejscówkach. Za to ceny w lokalach zbójeckie. Im bliżej placu IX kwietnia, tym drożej.

 • ~Aneta
  27 września, 2016

  Taormina wcale nie taka zadeptana 😉 W tym roku na początku lipca było trochę ludzi, ale bez przesady. Mniej więcej tyle co w innych bardziej znanych miejscówkach. Za to ceny w lokalach zbójeckie. Im bliżej placu IX kwietnia, tym drożej.

Co myślisz?

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *