Bolonia i okolice czyli piękna Emilia Romania

Znaleźliście tanie loty do Bolonii i zastanawiacie się czy warto się do niej wybrać? A może ciekawi was czy okolica miasta jest ciekawa? Może zdecydowaliście się na wczasy nad Adriatykiem lub szukacie najlepszej na świecie kuchni? W każdym razie dobrze trafiliście! Poniżej największa w polskim internecie baza artykułów o Bolonii i Emilii Romanii.

emilia romania ogolnie
miasta emilii romanii Wybrzeże Adriatyku Apeniny w Emilii Romanii


Ulubione miejsca w Emilii Romanii

  • BoloniaBolonia nie jest moim ulubionym miastem Emilii Romanii. Bolonia jest moim ulubionym miastem na świecie. Pomiędzy jej średniowiecznymi krużgankami czuję się jak w domu. Znakomita kuchnia, najlepsze na świecie imprezy, fantastyczny street art i góry tuż za rogiem – no nie może być lepiej. 
  • Apeniny Emiliańskie. To moje tegoroczne odkrycie, które polecam wszystkim znajomym. Apeniny w Emilli to natura przeplatająca się z kulturą. Przepiękne średniowieczne wioseczki, najlepsza na świecie kuchnia i wspaniałe wiejskie tradycje.
  • Ferrara. W Ferrarze można wyczuć coś domowego. Miasto ma w sobie atmosferę Krakowa! Nic dziwnego – podobnie jak on Ferrara jest renesansowa, na ulicach widzimy przepiękne pałace, stare miasto otaczają dawne mury, gdzie teraz jest park.
  • Comacchio i delta Padu, Comacchio zwane jest Wenecją w miniaturze, a ja jeszcze dodam – tanią Wenecją. Wenecją bez tłumów. Jest ukrytą perełką, w której cappucino na barce wypijecie za 1,20 euro. 
  • Brisighella. To górskie miasteczko zostało ostatnio uznane za najlepsze miejsce do życia (slow life)! Jestem w stanie uwierzyć, że ten tytuł nie jest przesadzony. Słynie ze swojej świeżej, zdrowej kuchni, przed każdym domem są kwiaty, świeże powietrze Apenin, a przy tym jest po prostu prześliczne.

emilia romania

NAJCHĘTNIEJ CZYTANE TEKSTY PRZYDATNE W PLANOWANIU
1 Komentarz

Co myślisz?

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *