Zwiedzamy Europę!


Łatwo zacząć zwiedzanie Europy. Wystarczy wyjść z domu i przejść się po własnym mieście. Wystarczy kupić bilet tanich linii lotniczych i polecieć gdzieś, chociażby na jeden dzień. Większość moich podróży odbywa się właśnie w Europie. Krajem, który znam najlepiej są Włochy. Znajdziecie ponad 90 tekstów tylko o tym kraju!

 

2 3 4
5 1 wiecej w przyszlosci

 

Ulubione miejsca w Europie

 • Bolonia. Stolica Emilii Romanii to moje ukochane miasto nie tylko we Włoszech, ale chyba w całej Europie. Jej średniowieczna architektura wspaniale współgra z najlepszą kuchnią świata i alternatywną kulturą studencką.
 • Garmisch-Partenkirchen. Miejscowość może i zbyt turystyczna, za to poza sezonem spokojna i oferująca wspaniałe rozrywki w okolicy. Udało mi się zejść tylko kilka szlaków w pobliskich górach i zobaczyć tylko kilka miasteczek. Na pewno muszę tam wrócić, bo atrakcji co nie miara.
 • Suwalszczyzna. W 2015 roku pierwszy raz byłam na Suwalszczyźnie i zakochałam się zwłaszcza w Suwalskim Parku Krajobrazowym. Przepiękne zielone pagórki przypominają tolkienowskie Shire. Chce mi się po nich wędrować bez końca.
 • Północne Apeniny. Zaraz za bramami Bolonii rozciągają się Północne Apeniny. Góry, w które jeździ znacznie mniej turystów niż do włoskich Alp. Na ich zboczach znajdują się urokliwe miasteczka, zamki i klasztory. A kuchnia jest zwyczajnie najlepsza!
 • Marettimo. Wyspa leżąca u wybrzeży Sycylii, na którą można dopłynąć promem z Trapani jest jakby z innego świata. To jedno z najspokojniejszych i najidealniejszych miejsc, jakie znam.

Untitled design (6)

 

NAJCHĘTNIEJ CZYTANE TEKSTY PRZYDATNE W PLANOWANIU

7 przemyślenia na temat “Zwiedzamy Europę!”

 1. ~Marta / Podróżniczo napisał(a):

  Włochy to jeden z moich ulubionych, europejskich krajów. W Bolonii byłam w styczniu tego roku, ale bardziej niż Bolonię wolę Bergamo – mniejsze, spokojniejsze i bardzo klimatyczne włoskie miasteczko, zresztą często niedoceniane przez turystów…

 2. Hm, czuję, że nie powinnam się chwalić faktem, że w żadnym z Twoich ulubionych miejsc nie byłam! Nie licząc przesiadki w Bolonii 🙂 Ale to, o czym piszesz, to tak prosta i czysta prawda, że wciąż dziwię się ludziom którzy mówią, że nie mają czasu / pieniędzy na podróże, gdy można wyskoczyć gdzieś na jeden dzień, płacąc przysłowiowe 5 zł za bus w jedną stronę. Aga, mobilizuj dalej tych leniuszków, co to się wahają! 😉

  1. Agnieszka Ptaszyńska napisał(a):

   Będę się starać 😉

 3. ~polakogruzin napisał(a):

  90 tekstów o Włoszech. Imponująca liczba ale świetnie, że znaleźć można u Ciebie także znakomite teksty o Polsce! Nie trzeba wyjeżdżać czasem nawet poza obręb własnego miasta by znaleźć się w fascynujących i niezadeptanych miejscach 🙂

 4. ~TuJarek napisał(a):

  Na razie poza Europą widziałem Cypr (mam na myśli położenie wyspy), a tak to również zwiedzam bardziej Europę. Ulubione miejsca? Praga. Miłość od pierwszego wejrzenia. Czasami nawet myślę, że w poprzednim życiu mieszkałem w tym mieście. Nigdy nie czuję się tam zagubiony, ciągle mnie zadziwia i po prostu dobrze się tam czuję. Na drugim miejscu, Malta. Wysepka piękna i malutka. Właśnie to, że wszystko jest pod ręką powoduję, że jest taka sympatyczna.

 5. ~Eva napisał(a):

  No niestety również nie mogę się pochwalić, że któreś z tych miejsc już odwiedziłam. I może i lepiej, bo dzięki temu Twój blog zaskakuje i inspiruje mnie jeszcze bardziej do odkrycia nowych zakątków i lepszego poznania naszej pięknej Europy! 🙂

 6. ~Julka napisał(a):

  Ja zawsze z wielkim sentymentem wracam do Walii, nie wiem co mnie tam ciągnie, ale ujęło mnie to miejsce. Loty zazwyczaj nie są tanie. ale w internetach jest wszytsko jak się poszuka.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *